Euroopa Komisjon: Estonian Airile antud riigiabi on ebaseaduslik

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. mai 2013 kell 9:07 

Euroopa Komisjon nõuab Eestilt riiklikule lennufirmale Estonian Air kavandatud uute rahasüstide peatamist, leides, et need on ebaseaduslikud, vahendab ERR.

 

“Komisjon märgib, et 16,6 miljonit eurot (uue meetme 28,7 miljonist eurost) maksti Estonian Airile välja juba enne komisjonilt selleks loa saamist 5. märtsil 2013. […] Seega on komisjon käesolevas etapis arvamusel, et 16,6 miljoni euro suurune osa uuest meetmest kujutab endast ebaseaduslikku riigiabi,” vahendas Eesti Päevaleht komisjoni asepresidendi Joaquín Almunia kirja.

“Mis puudutab ülejäänud osa (12,1 miljonit eurot) uuest meetmest, siis tuletab komisjon Eestile meelde, et Euroopa Liidu toimimise lepingu artikli 108 lõikel 3 on peatav toime. Eesti ei tohiks nimetatud osa uuest meetmest Estonian Airile välja maksta enne, kui komisjon on teinud lõpliku otsuse.”

Euroopa Komisjon ei välista, et lausa kõik aastatel 2009–2012 tarvitusele võetud meetmed kujutavad endast ebaseaduslikku ja siseturuga kokkusobimatut päästmis- või ümberkorraldamisabi, selgub Almunia aprilli keskel saadetud ja nüüd avalikustatud kirjast. Majandusministeeriumi hinnangul pole muretsemiseks põhjust, sest mõistet “ebaseaduslik abi” kasutatakse ainult tehnilise terminina.

 

Allikas: ERR

Loe lisaks: Eesti Päevaleht

Foto: Air Contact

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt