Viktor Siilats: hüvasti, Estonian Air!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. veebruar 2013 kell 20:20Estonian_Air_Tallinn_2011_737-33R

Estonian Airi rahastamine on elektri hinnatõusu kõrval olnud teine valupunkt, millest iga nädal kõik väljaanded kohusetundlikult kirjutavad. Telegram avaldab lühendatud kujul Postimehes ilmunud ettevõtja Viktor Siilatsi arvamusartikli, kus mees leiab, et reaalsusega tuleb leppida: “Rahvusliku lennukompanii ideest loobuda on kahju, aga ka rahast on kahju.”

 

Siilats avaldab, et tegi detsembris 2008 Delfi kaudu riigile ettepaneku vahetada osalus lennukompaniis Estonian Air osaluse vastu Air Balticus. Riik aga otsustas osaluse müümise asemel ühtäkki lennundusala suurettevõtjaks hakata, milleks kulus alustuseks 280 miljonit krooni, millele hiljem lisandus 30 miljonit eurot (vanas rahas ligi pool miljardit) ning lisandub veel ja veel.

“… mida ikkagi peale hakata nende kümne sihtkohaga, millest vaid neli viivad Euroopa Liidu linnadesse?” küsib ärimees ja nendib, et sama tulemuse, aga kaht miljardit krooni (üks on juba läinud ja teine minekul) kulutamata, oleks ehk lihtsamalt saavutanud Estonian Airi osalust SASile müües või siis osalusi Air Balticus vahetades.

“Muidugi on kahju loobuda rahvusliku lennukompanii ideest… /—/ Aga ka rahast on kahju,” tõdeb Siilats ja teeb ettepaneku lõpetada patsiendi piinad ning keskendada kogu tegevus hoopis teiste lennukompaniide ligimeelitamisele. “Lõpetan Paulo Coelho sõnadega: su päev oli ilus, öö võib tulla. Hüvasti, Estonian Air!”

 

 

Täispikk artikkel: Postimees

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt