Majandusekspedi hinnangul on Eesti libisemas deflatsiooniohtliku tsooni

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. detsember 2013 kell 16:34Statistikaameti andmetel langes tarbijahinnaindeks novembris eelmise kuuga võrreldes 0,4 protsenti. Aastavõrdluses püsis hinnakasv sarnaselt oktoobrile 1,5 protsendi juures. LHV panga majanduseksperdi Heido Vitsuri hinnangul on madala inflatsiooni tõttu Eesti libisemas deflatsiooniohtlikku tsooni, mis võib oluliselt ohustada Eesti majandust. 

 

“Novembri tarbijahinnaindeks kinnitas veelkordselt tõsiasja, et nii nagu eurotsoonis, on ka Eestis turg libisemas deflatsiooniohtliku tsooni suunas. See aga tähendab omakorda seda, et suve lõpus prognoositud majanduse nominaalkasvu saavutamine järgmisel aastal ja ka selle aasta lõpus on muutumas järjest enam küsitavamaks,” ütles Vitsur BNS-ile.

On karta, et sellise trendi jätkumisel satuvad tuleval aastal ohtu nii riigitulude laekumise maht kui ka ettevõtete kasumi ja töötasude nominaalsuurused, mis omakorda võivad hakata mõjutama ka tarbijate ja ettevõtjate kindlustunnet, rääkis Vitsur.

“Samas pole hetkel veel otsest põhjust ega ka õige aeg tuleva aasta prognooside ülevaatamiseks kuna me ei tea, milliseid meetmeid ja millise tulemuslikkusega lähiajal majanduskasvu stimuleerimiseks maailmas veel rakendatakse. Hetkel ei tea me isegi seda, milline saab olema EKP viimase intressi alandamise mõju,” sõnas Vitsur.

 

Allikad: BNS, Statistikaamet

Foto: fundweb.co.uk

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt