Naabrid: lätlaste arvates on tarbekaupade hinnad kasvanud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. september 2013 kell 13:02Lätis kasvab tööga hõivatus

Lätis kasvas tänavuse aasta teises kvartalis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga tööga hõivatud elanikkonna arv 1,5%, mis on EL-i mastaabis viies kasvutempo. Samal ajal oli EL-i enda vastav keskmine 0,4% suurune langus. Link.

 

Lätlaste arvates on tarbekaupade hinnad kasvanud

Lätis läbiviidud küsitluses märkisid viimase kolme kuu jooksul kasvanud igapäevaste tarbekaupade hindasid 72% küsitletutest. Veerand vastajatest (valdavalt vanuserühmast 18-29 aastat) leidis, et hinnad on püsinud samal tasemel. Elanikud pelgavad ka, et euro käibeletulekuga võivad hinnad veelgi tõusta. Link.

BNS kirjutab aga, et augustis oli Balti riikidest deflatsioon üksnes Lätis, kus tarbijahinnad alanesid ni kuuga kui aastaga, selgub kolme Balti riigi statistikaameti andmetest. Võrreldes juuliga alanesid tarbijahinnad Lätis augustis 0,8 protsenti ja aastaga 0,2 protsenti. Põhiliselt langetas tarbijahindu toiduhindade odavnemine kuuga 2,7 protsenti.

Leedus tõusid tarbijahinnad augustis juuliga võrreldes 0,1 protsenti ja Eestis püsisid samal tasemel. Aastainflatsioon oli augustis Leedus 0,4 protsenti ja Eestis 2,9 protsenti. Link.

 

Riia linnapea hoiatab veelgi suuremate ummikute eest

Riia linnapea Nils Ušakovs väitis oma Facebooki konto kommentaaris, et praegugi üsna hullusti umbes liiklus kesklinnas ummistub lähitulevikus veelgi rohkem. Nimelt on küsimus ühe suure silla ja mitmete tänavate remondis, mida olevat võetud teha osaliselt ka valijatepoolse surve tõttu, ning ka erinevaid suuremaid üritusi, mis tänavaid sulgevad, olevat tulevikus juurde tulemas. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt