Uudiseid Leedust: majandus tõuseb Baltikumis esimesena masueelsele tasemele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. november 2013 kell 13:02Leedu majandus tõuseb Baltimaadest esimesena masueelsele tasemele

Leedu majandus tõuseb Baltimaadest esimesena masueelsele tasemele, mis tähendaks järgmisel aastal 2008. aasta näitajateni jõudmist. Eesti olevat Leedust veidi vastavas arengus maas ja Läti puhul jõutakse 2008. aasta tasemeni hinnangute kohaselt alles 2015. aasta lõpuks.

Allikas: Lithuania Tribune

 

Vilniuses püütakse kindlustuseta autosid kaameraga

Vilniuses on mitmeid kuid töötanud kaameralaadne seadeldis, mis püüab kohustusliku kindlustuseta autosid. Kui Leedus hinnatakse kindlustuseta autode koguhulka 150 000 kanti, siis ühe kuuga tuvastas vastav aparaat tuhatkond rikkujat. Edaspidi laiendatakse vastavate seadeldiste kasutamist nii Via Balticale kui Vilnius-Kaunas maanteele.

Allikas: Delfi.lt

 

Leedu jaksaks sõdida terve kuu

Leedu armee valmisolek võimaldaks oma jõududega sõdida territooriumit kaitstes ja liitlaste sekkumist oodates terve kuu. Märksõnadeks sellise sõjategevuse puhul oleks asümmeetriline lahingtegevus ja agressori segadusseajamine.

Allikas: Delfi.lt

 

Foto: turtleconsulting.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

 

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt