Lätlaste arvates läheb majandus allamäge

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. november 2013 kell 14:27stock-down-arrowLäti elanikud olid septembris majanduse suhtes varasemast pessimistlikumad, selgus DNB panga igakuisest baromeetriküsitlusest.

 

DNB panga pressiesindaja Teika Lapsa ütles BNS-ile, et värsked andmed näitavad rahva pessimismi suurenemist septembris. Tema väitel on suhtumist tulevikku mõõtva indikaatori väärtus märgatavalt langenud. “Samuti näitab küsitlus pessimismi kasvu kõigis alamindikaatorites.”

Ligi 56 protsenti küsitletuist ütles, et Läti areneb vales suunas, 26 protsenti pidas riigi arengusuunda õigeks. Riigi majandusolukorda hindas 57 protsenti vastanutest kriitiliselt, mida on kaks protsendipunkti enam kui augustis.

Vaadates 2010. aastal tehtud küsitlust on inimeste pessimism kolme aasta jooksul majanduse suhtes tunduvalt süvenenud. Siis pidas 41% vastanuist riigi majanduslikku olukorda kriitiliseks ning 37% arvasid, et see võib minna veel halvemaks.

DNB pank viib iga kuu läbi baromeetriküsitlusi, hankides informatsiooni avaliku arvamuse kohta majandusküsimustes. Lisaks sisaldab uuring terve rea muutumatuid küsimusi, millega mõõdetakse avalikkuse üldist meeleolu.

 

 

Allikad: BNS, BNN

Pilt: luxist.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt