Pankurid: vaene pensionär on ühiskonnale ohtlik

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. aprill 2013 kell 12:52 

Äripäevas ilmus 17. aprillil artikkel, kus avaldatakse arvamust, et mittevarakad pensionärid võivad saada meie ühiskonnale ohuks. Pensionid on kulu, ütlevad pankurid. “Kes rohkem iseenda eest hoolitsevad, on ka edukamad,“ kommenteeris LHV pankur Andres Viisemann.

 

Pangaliidu liikmespangad ja ERGO kindlustus arutasid kolmapäeval Eesti pensionisüsteemi sisuliste küsimuste ja tuleviku üle. Aruteluringis osalesid Indrek Holst SEB pangast, Loit Linnupõld Swedbankist, Angelika Tagel Nordea Pangast, Silja Saar Danske Capitalist, Andres Viisemann LHV Pangast ja Madis Reinumägi ERGO kindlustusest.

“Vaene pensionär on ühiskonnale suurim oht, kuna ta on manipuleeritav igasugusele populismile,” leiab SEB Elu- ja Pensionikindlustuse juhatuse esimees Indrek Holst.

“Pensionid on kulu ja selleks, et elustandard pensionipõlves ei langeks, tuleks seda ette finantseerida. Küsimus on, kui palju ollakse valmis selle kindluse eest maksma?” lisas ta.

LHV pensionifondide juhi Andres Viisemanni sõnul sõltub tulevikus väga palju üksikisiku enda otsustest. „Kes rohkem iseenda eest hoolitsevad, on ka edukamad.“

Nordea Pensions Estonia juhatuse esimehe Angelika Tageli arvates tuleks muuta meie senist koolisüsteemi. „Haridussüsteemi tuleks muuta, et aidata parandada rahanduslikku kirjaoskust.“

“Inimeste teadlikkus pensionifondidest on madal,“ lisas Holst. Reinumäe sõnul harib inimest rahaliselt kõige paremini valus kogemus.

 

Täispikk artikkel: Äripäev

Foto: shutterstock

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt