Peagi kerkib Eesti poliitikataevasse ka Eesti Vabaerakond

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. jaanuar 2014 kell 18:25Vaba Isamaalise Kodaniku liikmed Jaanus Ojangu ja Külliki Kübarsepp esitasid 31. jaanuaril äriregistrile taotluse uue erakonna algatusrühma mittetulundusühinguna registreerimiseks. Vastus Eesti Vabaerakonna algatusrühma (EVA) loomisele peaks tulema viie tööpäeva jooksul, vahendasid ERR-i raadiouudised.

 

Hetkel on avalduse algatusrühmaga ja selle baasil moodustatava erakonnaga liitumiseks esitanud 110 inimest. Uue erakonna algatajad soovivad jõuda erakonna moodustamiseni käesoleva aasta septembris ja kutsuda selleks ajaks kokku erakonna asutamiskoosoleku, teatas EVA BNS-ile. Erakonna loomise ajakava on koostatud põhimõttel, mis võimaldab erakonnal osaleda 2015. aasta riigikogu valimistel. Vabaerakonna loomise taga on MTÜ Vaba Isamaaline Kodanik ja ühendus Parem Eesti, nii Kübarsepp kui ka Ojangu on endised IRL-i liikmed.

“Meie soov on tekitada nelja kartellistunud riigipartei kõrvale kodanike erakond, kus valitseb vaba erakondlik vaim. Näib, et tänaseks oleme unustanud, mida erakond tegelikult tähendab ja harjunud mõttega, et see on jäik võimu teostamise instrument. Erakonna roll on olla vaba tahte alusel ühinenud kodanikkonna peegel, kelle eesmärk on edendada ühiskondlikku mõtet ja seda oma liikmeskonna kaudu ka ellu viia,“ ütles Kübarsepp.

Ojangu sõnul luuakse erakonna programm selle asutamise käigus, kuid üks põhieesmärke on muuta Eesti elukeskkond selliseks, et inimesed ei oleks sunnitud siit lahkuma. Selleks on tema silmis vaja kolm asja: esiteks tuleb luua selline väikeettevõtluskeskkond, mis võimaldaks inimestel oma pere ära toita ja ka lähimaid naabreid aidata. Teiseks peaks tooma võimu väiksematele kohtadele lähemale ning pisut ümber tegema maksusüsteemi, et kohalikel oleks võimu ja raha kohapeal oma otsuseid ise ellu viia. “Kolmas on pehmem väärtus, et inimestel tekiks julgus peresid luua ja lapsi saada,“ lisas Ojangu.

 

 

Allikad: BNS, ERR

Pilt: Telegram

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt