Ergma: 500 liiget ei ole partei, vaid sõpruskond

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. detsember 2013 kell 10:3000shadows_015Riigikogu esimees Ene Ergma kahtleb, kas erakondade liikmepiiri alandamine seniselt tuhandelt 500 inimesele on ikka õige samm.

 

“Mina kehitan selles suhtes õlgu, sest minu meelest 500 inimest on vähe. Kui meil on 15 maakonda, siis vaadake, kui palju hingi ühe maakonna kohta tuleks. Minu arvates peab partei olema üleriigiliselt teada ja tuntud – see on partei, teised on kõik sõpruskonnad,” ütles Ergma Postimehele.

Kui Ergmalt küsiti, kas muudatused võivad kaasa tuua uute pisiparteide sünni, vastas ta, et kindlasti võivad tulla uued erakonnad, aga küsimus on selles, kas nad suudavad olla nähtavad. Ta ütles, et kui näiteks Tallinnas on 500 inimest väga lihtne kokku saada, siis Tartus või Võrus neid tõenäoliselt ei teata, aga kuna partei vastutab kogu riigi eest, peab ta riigikokku tulles nägema täielikult kogu pilti, mitte ainult kitsast piirkonda.

Eelmisel nädalal läbisid riigikogus teise lugemise  erakonna loomiseks ja tegutsemiseks vajalikku liikmete arvu alandavad erakonnaseaduse muudatused. Järgmised riigikogu valimised toimuvad Eestis 2015. aasta 1. märtsil.

 

Allikad: ERR, Postimees

Foto: totallycoolpix.com 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt