Rahvakogu osalejate leidmisel oli kolm raskust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. märts 2013 kell 16:49 

BNS kirjutab, et Rahvakogu osalejate leidmisel oli kolm raskust, tunnistas uuringufirma TNS Emor osakonnajuhataja Aivar Voog ajalehele Postimees.

 

Esiteks leidis taas kinnitust, et Eestis elatakse kahes inforuumis. Venekeelsed inimesed ei olnud Rahvakogust mitte midagi kuulnud ja nii oli keeruline leida inimesi Virumaalt ja osaliselt ka Tallinnast, kust tuli väga palju eitavaid vastuseid.

Teiseks tuli hulgaliselt äraütlemisi ka Lõuna-Eestist, kus äraütlemise põhjuseks oli kauge maa ja pikk sõit.

Kolmandaks ei tahtnud Rahvakogul eriti osaleda madalama haridustasemega inimese, tuues enamasti põhjuseks huvipuuduse poliitika vastu.

Kokku leidis Emor üle Eesti 551 inimest, kes on valmis 6. aprillil Tallinnas lauluväljaku ruumides toimuval rahvakogu arutluspäeval osalema. Erilisi piiranguid osalejate leidmiseks ei seatud. Tähtis oli eelkõige see, et esindatud oleks inimesed üle Eesti, mehed ja naised oleks enam-vähem tasakaalus ning et tasakaalus oleks ka osalejate vanuseline jaotus.

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: Rahvakogu

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt