Rahvakogu “analüüsid” võivad sisaldada otseseid valesid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. märts 2013 kell 11:25 

President Ilvese poolt ellu kutsutud Rahvakogu on jõudnud nüüd ettepanekute analüüsiga niikaugele, et artiklid teemade kaupa on avaldatud rubriikide all. Huvitaval kombel jääb nendest “analüüsidest” aga silma väiteid, mis sarnanevad kahtlaselt teadlikele valedele.

Nii näiteks väidetakse seal nüüd, et enamik erakonna asutamiseks vajaliku liikmete arvu vähendamist toetanutest pidas sobivaks arvuks 500 asutajaliiget, kuid jaanuaris tehtud ettepanekuid lapates selgub, et Andrei Korobeiniku (Reformierakond) vastav ettepanek sai ainult 54 toetushäält, samas kui ettepanekud langetada see arv kahesajale said kordades rohkem toetushääli, täpselt nagu sai kordades rohkem toetushääli ka minu ettepanek, mille kohaselt erakonna registreerimine ei tohiks olla keerulisem tavalise mittetulundusühingu registreerimisest.

Sarnaseid küsitavusi jäi silma teisigi. Kui keegi viitsib, siis võib hakata neid “analüüse” üle kontrollima. Usun, et tulemused ilmselt ei suurendaks Rahvakogu usaldusväärsust. Kuid nii jultunud käitumist ei oleks nende poolt siiski oodanud.

Allikas: Infopartisan

Toimetas: Meeli SeermaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt