Komisjon kaasab erakonnaseaduse muudatuspaketti rahvakogu ettepanekud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. märts 2013 kell 9:12 

Riigikogu põhiseaduskomisjon jätkas neljapäeval arutelu erakonnaseaduse muudatuspaketi üle ning otsustas eelnõusse enne riigikogu täiskogule üleandmist kaasata ka rahvakogu ettepanekud, vahendas BNS.

 

Põhiseaduskomisjon vaatas neljapäeval riigikogu pressitalituse teatel läbi teemad, mis puudutavad erakonna laenulepinguid, kolmandate isikute poolt erakondadele tehtavaid annetusi, annetuste seotust kodakondsusega, riigieelarveliste eraldiste jaotust, erakonna positiivse netovara nõude kohustuslikuks muutumist, erakondade rahastamise järelevalve komisjoni pädevuse laiendamist ja erakodadele kehtestavaid sanktsioone, mis seotud keelatud annetuste tegemise ja valeandmete esitamisega.

Komisjon toetas põhimõtteliselt ettepanekut vähendada valimisel osalejate kautsjonit. “Tänaseks on selged üldised suunised, millega edasi minna, kuid nende suuniste eelnõuks sõnastamine raske etapp seisab alles ees,” ütles põhiseaduskomisjoni esimees Rait Maruste.

Põhiseaduskomisjon jätkab arutelu erakonnaseaduse muudatuste üle oma 9. aprilli istungil, mil ametlikult laekuvad ka rahvakogu aruelupäeva ettepanekud. Komisjoni soov on anda eelnõu täiskogule üle hiljemalt aprillis.

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: Rahvakogu

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt