Tänast Rail Balticut toetab vaid 15 protsenti elanikest. ARB: RB-d on võimalik peatada!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. september 2019 kell 11:15Augusti viimastel päevadel avaldati Turu-uuringute AS-i augustis tehtud uuringu tulemused, mis näitasid, et valituse kavandataval kujul Rail Balticut toetab 15 protsenti küsitletutest. Seda on ligi poole vähem kui kahe aasta eest läbiviidud küsitluses, vahendab ERR.

 

Eelistatud on Rail Balticu trass, mis kulgeks läbi Tartu või olemasoleva Pärnusuunalise raudteetrassi, nii arvas vastavalt 35 ja 21 protsenti vastanutest Samal ajal näitab küsitlus, et on vähenenud raudtee vastaste hulk, keda on 18 protsenti.

Erinevalt Rail Balticu projekti üldist toetust uurivatest küsitlustest on kodanikuliikumine Avalikult Rail Balticust uurinud, milline elanike eelistus erinevatele Rail Balticu trassialternatiividele. Alternatiivide visualiseerimiseks kasutati küsitluses lisatud kaarti, millel on pruunide ruutudega illustreeritud elanike asustustihedus.

“On huvitav, et praeguseks kokku lepitud uue trassi ehitamine ei saavuta ülekaalu mitte ühegi erakonna valijate seas,” ütles Turu-uuringute AS-i uuringujuht ja sotsioloog Juhan Kivirähk. “Kõige rohkem toetajaid on sellele Eesti 200 ja Reformierakonna valijate hulgas, kuid ka nende erakondade valijate enamik eelistaks alternatiivseid trasse.”

Uute raudteede rajamisel olemasolevate raudteede kasutamise ebapiisavat analüüsimist on välja toonud ka Euroopa Kontrollikoda oma raportis.

Telegram uuris kodanikeühenduse Avalikult Rail Balticust (ARB) eestvedajalt Priit Humalalt, kas tema hinnangul on Rail Balticu praegust projekti selle uudise valguses võimalik ka peatada. “Muidugi ma arvan, et teda saab peatada,” kommenteeris Humal. “Põhjused, miks ta peatub isegi ilma meie tegevuseta on ka palju, aga püüame ikka ise ka midagi teha.”

Mida arvad sina, hea lugeja?

 

Loe uuringu kohta pikemalt: ERR

Vaata ka: ARB

Foto: thelocal.de

 

Toimetas Mariann Joonas

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt