Riigikohus võtab ette Rail Balticu trassi vaidlustavad kaebused

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. detsember 2019 kell 14:46Riigikohus võttis menetlusse Mittetulundusühingu ARB ja Mittetulundusühingu Eesti Looduskaitse Seltsi kassatsioonkaebused kohtuasjas, milles MTÜ-d vaidlustasid riigihalduse ministri kehtestatud Rail Balticu trassi maakonnaplaneeringud.

 

MTÜ-d leidsid halduskohtule esitatud kaebustes, et maakonnaplaneeringud on õigusvastased nii menetluslike rikkumiste tõttu kui ka sisuliselt. Kaebajate hinnangul oleks Rail Balticu jaoks tulnud kasutada olemasolevat raudteetrassi. Nende hinnangul ei selgitatud piisava põhjalikkusega välja trassi asukoha keskkonnaseisundit ja raudtee mõju looduskeskkonnale, sealhulgas kaitstavatele linnuliikidele.

Tallinna Halduskohus ja Tallinna Ringkonnakohus jätsid kaebused rahuldamata. Tänase määrusega võttis Riigikohus MTÜ-de kaebused menetlusse.

Samade maakonnaplaneeringute vaidlustamiseks esitatud MTÜ Eesti Geograafia Seltsi kassatsioonkaebuse jättis Riigikohus menetlusse võtmata.

Avalikult Rail Baltucust (ARB) rõõmustas uudise üle ka oma Facebooki lehel: “Meil käisid päkapikud, kes poetasid sussi sisse Eesti kodanikuühiskonda toetava uudise. Pärast viis kuud kestnud vaagimist, otsustas Riigikohus täna ette võtta Avalikult Rail Balticust ja Eesti Looduskaitse Seltsi kaebuste menetlemise. Aitäh! Avaldame siinkohal siirast tänu ka kõigile kannatlikult kodanikualgatusse panustanud osalejatele, meie annetajatele ja pöidlahoidjatele. Tuleval aastal seisab meil ees suur töö.”

 

Allikad: Riigikohus, ARB Facebook

Pilt: railbaltica.org

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt