Ravimiamet alustab Stuudiumi reklaami osas järelevalvemenetlust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. veebruar 2022 kell 17:23MTÜ Haridusvaldkonna Esinduskoda esitas õpilaste ja õpetajate veebitöökeskkonnale Stuudium pöördumise valeinfot sisaldava reklaamkasti eemaldamiseks ja edastas pöördumise ka Ravimiametile. Ravimiameti sõnul on retseptiravimi reklaam üldsusele keelatud ja ta alustas järelevalvemenetlust ravimireklaamile kohalduvate sätete rikkumise väljaselgitamiseks.

 

Vaktsiinid, sealhulgas kõnealused Covid-19 vaktsiinid, on eranditult klassifitseeritud retseptiravimitena. Üldjuhul kohaldub COVID-19 vaktsiinidele ülal viidatud RavS § 84 lg lõikest 1 tulenev absoluutne üldsusele suunatud ravimireklaami keeld.

Kui vaktsineerimise edendamise kampaaniat viib läbi muu isik kui rahvatervise eest vastutav ametiasutus, peab vaktsineerimise edendamisele suunatud kampaania olema kooskõlastatud Ravimiameti ja Terviseametiga.

Stuudiumi veebikeskkonnas avalikustatud vaktsineerimise edendamisele suunatud kampaaniaks liigituv teave EI OLE Ravimiametiga kooskõlastatud. Ravimiamet alustab veebikeskkonna Stuudium osas järelevalvemenetlust võimaliku ravimireklaamile kohalduvate sätete rikkumise väljaselgitamiseks.

 

Loe Ravimiameti vastust täismahus Haridusvaldkonna Esinduskoja kodulehelt.

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt