Millal hakatakse neid “MIKS”-küsimusi esitama laiatarbemeedias?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. jaanuar 2022 kell 10:50Foto: Canva

“MIKS? KUI? MIKS?” küsimusi koroona kohta, mida esitas molekulaarbioloogia haridusega Covid-19 uurija Kaari Saarma oma Facebooki ajajoonel, tasub küsida kõigil. Kui mitte mõnelt arstilt, teadlaselt, poliitikult või ajakirjanikult, siis vähemalt iseendalt.

 

Kui vaktsineerimine tagab normaalse elu ja avatud ühiskonna, siis miks on paljud kõrge vaktsineeritusega riigid kehtestanud uuesti piirangud?

Kui 3 doosi annab nii hea kaitse, kui lubatud, siis miks alustati Iisraelis neljanda doosi süstimist?

Miks pole mRNA vaktsiinide tootjad Pfizer ja Moderna uuendanud oma vaktsiine uute tüvede vastu, kuigi sellest räägiti juba jaanuaris 2021 – aasta tagasi?

Miks pole ligi aasta jooksul Europa turule jõudnud ühtegi uut vaktsiini?

Kui ravimiametite otsused vaktsiinidele müügiloa andmises tehakse tervise huvidest lähtuvalt, mitte poliitilistel ja majanduslikel kaalutlustel, siis miks ei võetud AstraZeneca vakstiini kunagi kasutusele USA-s?

Miks on vaktsiinide tootjad vabastatud vastutusest ega toeta oma hiiglaslikest kasumitest vaktsiinitüsistusega inimeste ravi?

Miks diskrimineeritakse läbipõdenuid, kuigi on teada, et nad on haigestumise vastu kaitstud kordades paremini kui topeltvaktsineeritud?

Miks saavad läbipõdenud tõendi ainult 6 kuuks, kuigi nende kaitse pärast 12 kuud on parem kui topeltvaktsineeritutel pärast 6 kuud?

Miks ei saa antikehatestiga tõendit läbipõdemise kohta, kuigi just antikehade tiitri põhjal hinnatakse vaktsiinide toimet?

Miks ei testita inimesi enne vaktsineerimist läbipõdemise suhtes, kuigi on teada, et läbipõdenutel on rohkem kõrvaltoimeid ning eriti teise ja kolmandi doosi tegemine on ohtlik?

Miks surutakse peale vaktsiine, mille piiratud kaitse kestab vaid mõned kuud, ja samal ajal pisendatakse läbipõdemisega saadud immuunsust, mis kaitseb üle aasta?

Kui 12-aastased oskavad teha adekvaatse otsuse enda vaktsineerimise keerulisel teemal, kuigi erinevate riikide ekspertkomisjonid ei ole jõudnud üksmeelele laste vaktsineerimise soovitustes, siis miks pole 12-aastastel hääleõigust valimistel?

Kui laste vaktsineerimine on nii ohutu ja kasulik kui Eesti staararstid väidavad, siis miks on Ühendkuningriigis 50 arsti ja professorit kutsunud üles lõpetama uuesti hindama tervete 12-15 aastaste (5-11 aastaseid ei vaktsineerita seal) vaktsineerimist seoses kasust suuremate riskidega?

Miks Rootsis ei soovitata tervete 5-11-aastaste vaktsineerimist?

Kui Eesti Perearstide Seltsi juhatusel on õigus ja covidi vastu pole tõhusat varajast ravi vanade ohutute ravimite näol, siis miks on üle 15 000 arsti ja meditsiiniteadlast koondunud, et edendada maha surutud varajase ravi kasutamist

Miks Jaapanis, kus oodatav eluiga on teisel kohal maailmas, saavad inimesed tellida endale ivermektiini Indiast ilma, et toll selle ära korjaks? Miks Eestis ei saa?

Miks Jaapani terviseministeerium palub tööandjatel mitte survestada oma töötajad vaktsineerima ja samuti palub mitte kellelgi survestada teisi enda ümber?

Miks Jaapani terviseministeerium palub tööandjatel mitte diskrimineerida vaktsineerimata töötajaid?

Miks Jaapanis on lubatud vaktsineerimine ainult pärast piisava informatsiooni edastamist, mis sisaldab hoiatust riskidele, et inimene saaks teha teadliku otsuse hinnates nii riske kui kasu?

Miks Jaapani terviseministeerium jagab viidet inimõigustele lehele neile, kes siiski diskrimineerimist kohtavad?
Jne…

 

Allikas: Kaari Saarma Facebook

Foto: Canva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt