Riik annab viis miljonit kiirete internetiühenduste rajamiseks maale

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. august 2013 kell 9:12 

Regionaalminister Siim Kiisler kinnitas käskkirja, millega riik annab ligi viis miljonit eurot lisaraha kiirete internetiühenduste rajamiseks maapiirkondadesse. Toetusraha saab taotleda 15. oktoobrini, teatas siseministeerium.

 

“Meil räägitakse üha enam kaugtööst ja sellest, et seni traditsiooniliselt linnalise iseloomuga töökohad on liikunud ka maapiirkondadesse. Üheks sellise arengu peamiseks eelduseks on kindlasti kiire internetiühenduse olemasolu,” selgitas Kiisler.

Seni on viimase kolme aasta jooksul välja ehitatud 1200 kilomeetrit valguskaablivõrku, millega on kiire internet jõudnud vähemalt 40 000 maapiirkonna elanikuni.

Senise võrgu rajamiseks on kokku eraldatud 11,6 miljonit eurot Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Kõnealusest fondist kaasrahastatav toetusmeede on mõeldud nendele piirkondadele, kus kiire interneti vähene kättesaadavus on seni takistanud teenuste pakkumist ja ettevõtluse edendamist.

Meetme raames toetatakse valguskaablitel põhineva elektroonilise side baasvõrgu rajamist koos vajalike rajatistega. Tänu sellele on uuest taristust kuni 1,5 kilomeetri kaugusel asuvad kodud, ettevõtted ja asutused hiljem võimalik varustada internetiühendustega, mille kiiruseks on vähemalt 100 megabitti sekundis.

Baasvõrgust lõpptarbijani juurdepääsuvõrgu ehitamise kulusid meetme raames ei kaeta – seda teevad internetiteenuse pakkujad ise tavapärases konkurentsiolukorras.

EAS kuulutab taotlusvooru avatuks augusti esimeses pooles. Toetuse saavad taotleda sellised sihtasutused ja mittetulundusühingud, kelle põhikirjaliste tegevuste hulka kuulub projektis kavandatud tegevuste elluviimine.

Toetuse määr on kuni 85 protsenti projekti abikõlblikest kuludest, millest vähemalt 15 protsenti peab moodustama omafinantseering. Maksimaalne toetus projekti kohta on 639 116 eurot.

 

Allikas: BNS

Foto: dioni.co.uk

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt