Uudiseid Lätist: maal elamisele peaks peale maksma

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. veebruar 2014 kell 9:28Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Lätit, Leedut, Soomet, Venemaad, Rootsit) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 

Lätis peaks maal elamisele peale maksma

Läti põllumajandusminister tuli välja arvamusavaldusega, et maal elamine on kui iga päev kangelasteo sooritamine ja selleks, et maalt ei kolitaks kogu aeg hõlpsama elu otsingutel linnadesse, peaks hakkama maal elama jääjatele peale maksma. Ministri sõnul olevat see aga kahjuks võimalik ainult Lätist oluliselt rikkamates riikides.

Allikas: Apollo

 

Parlamendis  anti kodanikuvannet

Lätis andsid äsja parlamendis kodanikuvande 30 äsja naturalisatsiooni läbi kodakondsuse saanud uut kodanikku. Selline pidulik tseremoonia toimus esimest korda ja tegemist ei ole ühekordse paraadürituse, vaid vastava uue kodanikusidusustraditsiooni loomise ja käivitamisega, kus uued kodanikud peavad andma pidulikul tseremoonial kodanikuvande.

Allikas: Apollo

 

Riia kesklinna tänavad ei sobivat ei jalakäijatele ega kergliiklejatele

Riia linnavalitsuse tellimusel tehtud uuringu tulemustest selgus, et Riia kesklinna tänavad ei sobi ei jalakäijatele ega kergliiklejatele ja kogu vastav taristu on välja arendatud sõiduautode vajadustele vastavalt.

Eksperdid andsid ka hinnangu, et transporditaristu on Riias ülekoormatud, killustatud ja liiga suur osa linnast läbi sõitvast transpordivoost suundub otse läbi kesklinna, millega kaasneb omakorda ka keskkonna kvaliteedi langus.

Allikas: Delfi.lv

 

Foto: PantherMedia / Scanpix

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt