Savisaar tahab kohtu abil Vene mõjuagendi mainest vabaneda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. jaanuar 2014 kell 9:08savisaarKeskerakonna esimees ja Tallinna linnapea Edgar Savisaar esitas kolm aastat tagasi Postimehes ilmunud artiklite kohta hagi täpselt enne aegumistähtaega, soovides nii vabaneda kohtu kaudu Vene mõjuagendi mainest, kirjutab Eesti Päevaleht.

 

Postimees avalikustas 2010. aastal riigijuhtide ette jõudnud kaitsepolitsei ettekande selle kohta, et Savisaar olevat küsinud Venemaalt oma erakonna toetuseks raha ning sellest sai alguse niinimetatud “idarahaskandaal”. Nüüd kolm aastat hiljem on Savisaar alustanud Postimehe vastu tsiviilasja.

Harju maakohus võttis 16. detsembril menetlusse Savisaare hagi, milles ta nõuab Postimehelt ebaõigete faktiväidete ümberlükkamist või alternatiivina väärtushinnangute avaldamise õigusvastasuse tuvastamist ja mittevaralise kahju hüvitamist, kirjutab leht.

“Hagi on esitatud hagi aegumist – kolm aastat – arvestades ja see on hageja seaduslik valik, millal hagi, arvestades sellistele nõuetele kohaldatavat aegumistähtaega, esitatakse,” selgitas Savisaare esindaja, advokaadibüroo Lextal vandeadvokaat Üllar Talviste kolmeaastast reageerimisaega.

Postimehe vastutava väljaandja Mart Luige sõnul ei ole Postimehe arhiivist praegu vaidlusaluseid võimalik leida, sest need on kohtuprotsessi ajaks peidetud. “Me ei tunnista sellega midagi, aga on hea tava, et artikleid, mille üle käib kohtus vaidlus, me ei levita,” põhjendas Luik.

 

 Allikad: BNS, Eesti Päevaleht

Foto: tallinn.ee

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.