Laupäeval toimub Eestis, Lätis ja Rootsis rongkäik loomade heaks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. november 2018 kell 11:44Foto: Loomus

Sel laupäeval, 24. novembril toimub samaaegselt Eestis, Lätis ja Rootsis rongkäik loomade heaks. “Rongkäiguga toetame positiivseid muudatusi loomakaitses ja loomade õigust loomuomasele elule,” seisab loomade eestkosteorganisatsiooni Loomus üleskutses.

 

Möödunud aastal marssis loomade heaks ligi 300 inimest:

Rongkäik loomade heaks 2017

👇VAATA VIDEOT👇Lühike tagasivaade eelmise aasta rongkäigule, mil loomade heaks marssis ligi 300 INIMEST! 🦊Purustame sel aastal üheskoos rekordi ja näitame Riigkogule, et loomade heaolu ei ole ega tohi kunagi olla kõrvaline teema! ✊ Liitu laupäeval toimuva rongkäiguga siin➡https://www.facebook.com/events/478619425960275/

Posted by Loomus on Esmaspäev, 19. november 2018

Varjupaikadesse ja teistesse loomi abistavatesse ühingutesse jõuab igal aastal tuhandeid hüljatuid ja vigastatud lemmikloomi. Loomatööstustes kannatavad miljonid loomad. Karusloomafarmides veedavad rebased ja mingid terve elu puurides, neid tapetakse tagurliku moe nimel erakordselt julmal viisil.

Loomad ei saa ennast kaitsta ja oma vabaduse eest seista! Loomadel on vaja nende heaolust hoolivate inimeste tuge. Pöörame üheskoos seadusandjate tähelepanu ühiskonna kaasaegsetele väärtustele ja toetame positiivseid muudatusi loomakaitses.

Tallinnas kogunetakse kell 12 Viru väravate juures ja liigutakse läbi Vanalinna Riigikogu ette.

Tartu loomasõpradel on võimalik priilt sõita Loomuse liikmete ja toetajatega meeleavaldusele ning koos üles näidata oma toetust loomadele. Buss väljub kell 8.30 Vanemuise alumisest parklast ja sõidab Tallinnast tagasi kell 16.00. Kohad on piiratud, seega võta kiiresti oma sõprade, pereliikmete ja tuttavatega ühendust, et täita registreerimisvorm ning kindlustada kohad bussis!

 

Jää liigub!

14. novembril algatasid 18 Riigikogu liiget taas loomakaitse- ja looduskaitseseaduste muutmise eelnõu, et keelustada Eestis loomade pidamine, nende aretamine ja paljundamine karusnaha tootmise eesmärgil.

Karusloomakasvanduste keelustamisele on toetust avaldanud kõik Eestis tegutsevad loomakaitseorganisatsioonid ja koos nendega pea 70 erinevate valdkondade ettevõtet. Loomuse algatatud rahvusvaheline petitsioon on kogunud juba 46 500 allkirja. Karusloomakasvanduste vastu on avalikult oma arvamuse välja öelnud mitmed Eesti ühiskonnategelased. Nende seas näiteks moeloojad Reet Aus ja Xenia Joost, näitlejad Ivo Uukkivi, Maria Avdjuško, Kristjan Sarv, Jim Ashilevi, Nero Urke ja Loore Martma, muusikud Lenna Kuurmaa, Elina Born, Tõnu Trubetsky ja Kallervo Karu, kirjanikud Kalle Kurg ja Jaan Kaplinski. Arutelu riigikogus on tervitanud paljud rahvusvahelised ühingud, sh maailma populaarseim loomakaitseorganisatsioon PETA. Eesti karusloomade kaitseks on Loomuse palvel välja astunud Queeni legendaarne kitarrist Brian May ja Eesti juurtega Hollywoodi näitleja Mena Suvari.

Karusloomakasvandused on keelustatud Suurbritannias, Belgias, Austrias, Hollandis, Tšehhis, Makedoonias, Horvaatias, Sloveenias, Brasiilias ning Bosnias ja Hertsegoviinas. Taanis ja Rootsis on keelustatud rebasefarmid. Itaalias ja Šveitsis on karusloomakasvandustes loomade heaolu nõuded nii rangelt sätestatud, et karusloomakasvandusi seal enam ei eksisteeri. Viimati on lubanud farmid keelustada ka Norra alates aastast 2025.

 

Posted by Loomus on Reede, 16. november 2018

 

Lisainfo: Facebook

Kui oled rongkäigule tulemas, siis palun täida ka see ankeet, et saaksime meeleavaldust paremini planeerida: https://goo.gl/forms/yDfK7Pm1K0CpjQ4w1

Foto: Loomus

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt