Järgmisel nädalal toimub Tallinnas Loomaõiguste konverents 2015

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. oktoober 2015 kell 11:22ChikWaukMuseum3MooseHead

Foto: readfood.com

Esmaspäeval, 2. novembril kell 11.00 – 17.00 toimub Õpetajate majas teistkordselt konverents “Loomaõigused akadeemias ja aktivismis: teadmised ja tegutsemine loomade heaks“. Üritusel võtavad sõna nii akadeemikud kui aktivistid, kes peavad oluliseks loomade olukorrale kaasaegses ühiskonnas tähelepanu pöörata.

 

Konverentsi peaesineja on Tobias Leenaert Belgiast, kelle ettekanne keskendub kommunikatsioonile ja strateegiatele loomakaitseliikumises. Leenaert on Euroopa esimese riikliku rahastusega taimetoiduorganisatsiooni *Ethical
Vegetarian Alternative* asutaja. Tänu tema tööle alustas Genti linn 2009. aastal iganädalast taimetoidupäeva. Teine välisesineja on Martin Lee Müller Oslo Ülikoolist, kes arutleb Norra lõhekasvatuse tagamaade eetilisuse üle.

Lisaks esinevad ettekannetega semiootik Silver Rattasepp ja filosoofiateadur Külli Keerus Tartu Ülikoolist, Katrin Vels Baseli Ülikooli õigusteaduskonnast ning Kadri Aavik ja Kristina Mering Tallinna Ülikooli sotsioloogiakateedrist.

“Meil on väga hea meel tänavusel Loomaõiguste konverentsil näha niivõrd mitmekesist programmi,“ kommenteeris ürituse korraldaja Kristina Mering. “Ettekanded katavad teemadena nii loomaõiguste teoreetilist raamistikku kui
praktilise aktivismi külge. Sarnaselt eelmisele aastale lõpetame ka seekord konverentsi paneeldiskussiooniga, kus eksperdid arutlevad loomade olukorra üle kaasaja ühiskonnas,” lisas ürituse läbiviija Kadri Aavik. Korraldajate
sõnul on konverentsi eesmärgiks luua akadeemia ja aktivismi vaheline ühendussild, et üheskoos loomade heaks töötada.

loomad_web_tekst

 

Lisainfo: konverentsi Facebook

Konverentsile registreerimiseks saata e-mail aadressile konverents@ethicallinks.org hiljemalt 29. oktoobriks, ettekannete abstraktid leiad siit.

Foto: readfood.com

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt