Täna toimuvad rahvaalgatusmarss ja uue ärkamise tõrvikurongkäik

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. veebruar 2014 kell 9:16DSC_5693Rahvaalgatuse taastamise nõudmiseks korraldavad Rahvuslaste Tallinna Klubi ja noorteühendus Sinine Äratus 24. veebruaril kell 12 Tallinnas Tammsaare pargis kõnekoosolek ja marsi Toompeale, millega tahetakse tähelepanu juhtida sellele, et olukord Eestis nõuab rahvaalgatuse taasseadustamist. Samuti toimub Sinise Äratuse algatusel tõrvikurongkäik läbi Tallinna vanalinna algusega Vabaduse väljakul kell 18. Sellele järgneb pidulik kõnetseremoonia Vabadussõja Võidusamba jalamil, mis kestab umbes kella 20-ni.

 

Lähemalt rahvaalgatusmarsist

Seitsmendat korda toimuv rahvaalgatuse taastamise marss algab kell 12 Tallinnas Tammsaare pargis kõnekoosolek ja kell 13.00 sealtsamast algav marss Toompeale. ”Mõlema üritusega tahetakse tähelepanu juhtida sellele, et olukord Eestis nõuab rahvaalgatuse taasseadustamist. Meid sunnitakse praegu abitult pealt vaatama, kuidas reeturid kingivad meie seaduslikud maa-alad ebasõbralikule naaberriigile,” ütlevad korraldajad.

Põhiseaduse §1 järgi on meil ”kõrgema riigivõimu kandja rahvas”, § 56 lõige 2 järgi ”kõrgemat riigivõimu teostab rahvas hääleõiguslike kodanike kaudu /-/ rahvahääletusega”.

”Tegelikult aga pole Eestis rahval vähimatki võimalust algatada rahvahääletust, sest puudub sellekohane seadusandlus ehk siis seadustatud rahvaalgatus. Seega pole rahval võimalik teostada riigivõimu rahvahääletuse läbi, nagu seda näeb ette põhiseadus. Kui kõrgema võimu teostaja, s.o. rahvas peab oma kõrgema võimu teostamiseks enne loa saama, siis ei ole see kõrgema võimu teostamine; siis ei ole kõrgem võim mitte rahval, vaid on sellel, kes selleks annab loa. Selle asemel peab rahvas iga nelja aasta tagant üle ehk siis ära andma oma otsustusõiguse riigiasjade üle isikutele, kes meie silmis on kaotanud oma usalduse. Rahvalt on seadusevastaselt tema kõrgem võim ära võetud. Meie nõuame, et see rahvale tagasi antaks,” sõnavad noorteühendus Sinine Äratus ja Rahvuslaste Tallinna Klubi.

 

Lähemalt tõrvikurongkäigust

Sinine Äratus ootab kell 18 Vabaduse Väljakult algavale tõrvikurongkäigule kõiki patrioote, kes on tüdinud vabariigi aastapäeva õhtul teleri vaatamisest ja tahavad end tunda vaba rahvana vabal maal. ”Me seisame iseseisva Eesti eest, mille tulevikku ei määra Moskva rahad või Rootsi pangad,” kinnitab ürituse korraldajaks oleva Sinise Äratuse juht Ruuben Kaalep. ”Aga see päev ei ole koht üksteisega tülitsemiseks ja vihkamiseks. Tõrvikurongkäigu sõnum on, et meie oleme eestlased, see on meie riik ja me tahame, et Eesti oleks tõeliselt vaba. Siit saab alguse Eesti uus rahvuslik ärkamine.”

Peale tõrvikute, mida varuvad omalt poolt ka korraldajad, soovitatakse kaasa võtta rahvuslikku sümboolikat. Osalemisest on teiste hulgas teatanud Läti valitsuspartei Rahvuslik Ühendus ja Leedu Rahvuslaste Liidu esindajad.

Sinine Äratus on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna noortekogu põhjal loodud liikumine, mille eesmärk on eestlaste rahvustunde taasäratamine ja eestimeelse poliitika kehtestamine. Sinise Äratuse noored on protestinud Venemaaga sõlmitava piirilepingu, euro võlakriisi kinnimaksmise ja sotsiaalministeeriumi kiirabireformi vastu.

24-02-flaier

 

Allikad: Rahvaalgatusmarsi kodulehekülgRahvuslaste klubi, Sinine Äratus

Fotod: rahvaalgatusmarss.blogspot.com, Sinine Äratus

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt