Tartu kaasava eelarve projekti on laekunud 67 ettepanekut

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. september 2013 kell 13:47Screen Shot 2013-09-04 at 1.43.13 PMAlates 21. augustist kuni 10. septembrini saavad tartlased teha ettepanekuid järgmise aasta eelarvesse. Nimelt võttis Tartu linn Eesti esimese omavalitsusena 2014. aasta eelarve koostamisel kasutusele kaasava eelarve, mis tähendab linnaeelarve ühe osa jagamise usaldamist linlastele. Linnaelanike otsustada jääb 140 000 euro kasutamine, mis on umbes üks protsent Tartu investeeringute eelarvest.

 

Tartlased on kaasava eelarve projekti raames teinud kahe nädalaga 140 000 euro linna raha jagamiseks 67 ettepanekut ja projektijuhi hinnangul toob alanud nädal neile kindlasti lisa. “Tundub, et tartlased on üsna aktiivsed,” ütles kolmapäeval BNS-ile Tartu kaasava eelarve projektijuht Lilian Lukka. “Inimeste kaasamine eelarve koostamisse on esmakordne ja aktiivsust pole võimalik millegagi võrrelda, kuid tänaseks laekunud ettepanekute seas on juba täitsa sisulisi ja tõsiseltvõetavaid. Arvan, et viimane nädal toob neile olulist lisa.”

Pärast 10. septembrit vaatavad eksperdid ettepanekud üle ja hindavad nende teostatavust. “Kontrollitakse kas ettepanek mahub ette nähtud summa piiridesse, pannakse kattuvad ettepanekud kokku ja selekteeritakse naljad välja,” selgitas Lukka. Seejärel paneb linnavalitsus ettepanekud rahvahääletusele, kus saavad ID-kaardi alusel osaleda vaid üle 16-aastased tartlased. Need, kes arvutit ei kasuta, saavad linna infokeskusesse hääletamiseks kohale minna.

Alates 2014. aastast alustatakse kaasava eelarvega juba kevadel ning viiakse see sünkrooni linnaeelarve tegemise protsessiga.

 

Vaata ka Tartu kaasavat eelarvet tutvustavat klippi:

 

 

Allikad: BNS, Tartu kodulehekülg

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt