Tartu linn jättis majahõivajad rahule

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. mai 2013 kell 11:17 

Tartu linnavalitsus otsustas loobuda endise riigivanema Jaan Tõnissoni maja oma­­nike esindamisest ega nõua enam hõivajate lahkumist, kuid taunib jätkuvalt noorte ebaseaduslikku tegevust, vahendab ERR.

 

Linnasekretär Jüri Mölder ütles Tartu Postimehele, et linn otsustas ennast Tõnissoni majast distantseerida, kuna kinnistu üks omanikke Heldur Jaan Tõnisson määras endale uue esindaja.

“Linna katsed aidata omandi ebaseaduslikust kasutamisest tekkinud konflikti lahendamisele kaasa ei kandnud vilja. Püüdsime olukorda mõistlikult lahendada, kuid keegi ei soovinud meid kuulata. Viisime omaniku tahte hõivajateni ja täitsime sellega oma ülesande. Edasised sammud peab omanik tegema teiste esindajate kaudu,” selgitas Mölder.

Hõivajate esindaja Mari-Liis Leis ütles, et neil pole omanikega uusi kontakte vahepeal olnud, kuid nad ei kavatse majast välja kolida. “Põhimõtteliselt on linn meid rahule jätnud ning me tegeleme oma ürituste korraldamisega edasi,” märkis Leis.

 

Tõnissoni maja saaga

• 2011. aasta kevadel hõivasid noored A. Haava tänava maja ja asusid sinna elama.

• 11.2.2013 esitas linn hõivajatele nõudekirja ja palus maja vabastada 15. märtsiks.

• 15. märtsil palusid noored linnalt aega juurde, uueks tähtajaks määrati 5. aprill.

• 5. aprillil teatasid hõivajad, et linnal pole õiguslikku alust kinnistu omanikke esindada.

• Aprilli lõpus loobus linn omanike esindamisest.

 

 

Allikad: ERRTartu Postimees

Foto: bookingbaltics.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt