Tartus avas taas uksed rahavaba pood

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. juuli 2013 kell 9:49image002

Tartus Anna Haava 7a hõivatud majas avas pühapäeval, 7. juulil kell 12.00 teiseks hooajaks uksed Vaba Pood. Vaba Poe mõte on lihtne – too mida saad, võta mida vajad. Nii saavad asjad liikuda inimeselt inimesele ilma rahata. Poodi võid tuua asju nagu riideid, raamatuid, mänguasju, nõusid, tehnikat ja muud, mida endal enam vaja ei ole.

 

Ainuke tingimus on see, et need peavad olema puhtad ja kasutuskõlbulikud. Samas võid leida midagi, mis endal puudu on. Suuremate esemete nagu mööbel, kodumasinad jm puhul saad jätta eseme kirjelduse, pildi ja kontaktandmed, eraldi kokkuleppel võib need ka poodi tuua.

Vaba Poe idee kasvas välja üritusest Väga Väga Vaba Turg. See on kõigile avatud rahatu turg, kus asjad liiguvad inimeselt inimesele kinkimise või vahetamise teel. Tartus oli taoline turg toimunud neli aastat, kui sellega seotud inimesed leidsid, et Väga Väga Vaba Turu formaati võiks asendada paiksem ja tihedamini avatud Vaba Pood. 2012. aasta kevadest sügiseni tegutsenud tasuta asjade pood Anna Haava tänaval osutus väga edukaks.

Erinevas vanuses külastajaid jagus igasse nädalasse. Küll said uusi majapidamistarbeid inimesed, kes tulekahjus kogu oma vara kaotanud olid või leidsid juhuslikud möödajalutajad just selle ammu otsitava raamatu.

Mitmed naabruskonna lapsed tõid mänguasju, mis neile enam huvi ei pakkunud ning kaup vahetus poes iseenesest üpris kiiresti. Nüüdseks on majalised teinud Vaba Poe ruumides põhjalikuma remondi ning avavad poe juba sel pühapäeval.

Avamispeol toimub ka jalgrataste parandamise töötuba ning origami meisterdamine, pisikese annetuse eest pakuvad majalised taimetoidu suppi.Õhtut lõpetab elav muusika, kui akustilise kavaga esinevad jazzimaiguline White Fox ja eesti luuletajate värsse viisitav Kadunud Kutsed.

Vaba Pood hakkab Anna Haava 7a hõivatud majas avatud olema kolmapäeviti kell 16.00 – 19.00 ja pühapäeviti kell 12.00 – 18.00.

Rohkem infot ja täpsem ajakava Anna Haava 7a hõivatud maja kodulehel.

 

Allikad: BNS, Anna Haava 7a

Foto: lagunajournal.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt