“Tere, Teile on Telegram!” 15: Kas sina usud, et valimised midagi muudavad?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. oktoober 2017 kell 21:0622281813_1381180758598387_6295431870342929053_nTeie ees on konspirituaalse jutusaate “Tere, Teile on Telegram!” 15. osa. Stuudios on külas endine kodanikuaktivist ja vabamõtleja Madis Masing, kellega arutavad kohalike omavalitsuste valimiste üle Telegrami loojad Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa ning Õhtulehe loovjuht Anu Saagim.

 

Muuhulgas vaatame üle, mida erakonnad oma valimislubadustes valetavad, keda tegelikult valitakse ja kas meil üldse kehtib demokraatlik riigikord või valitseb Eestis hoopis plutokraatia ehk raha võim. Mõtiskleme, kas on üldse mõtet valima minna ja saame teada, kelle poolt hääletas Anu. Anu paneb oma väljavalitule südamele ka, et poliitika ja raha võim teda ära ei rikuks.

Räägime, mida muuta, et poliitika ausamaks ja läbipaistvamaks muutuks. Madise arvates tuleks olukorda parandada samm-sammu haaval, Hando pooldaks äkilisemat suurpuhastust. Seepeale rääkis Madis (kui kaamerad olid juba välja lülitatud) ühe anekdoodi Eesti poliitika hetkeolukorrast: “Neli meest kõnnivad üle heinamaa ja kukuvad järsku auku, kus virts ulatub neile täpselt nina anna. Passivad ja passivad, lõpuks üks mees ajab pea kuklasse, nii et suu ulatub virtsast välja ja ütleb: “Kuulge mehed, aitab küll, ronime siit välja!”. Mille peale teine pobiseb: “Ära liiguta, tekitad laineid!”.

 

Vaata saate vanemaid osasid siit: Telegrami Youtube

Pilt: Telegrami Facebook

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt