Miks miljardärid ja kuulsused kliimamuutuste ees hirmu tunnevad?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. detsember 2021 kell 19:11“Kas te ei vihkaks seda, kui teile jutlustavad kliimamuutustest inimesed, kes saastavad palju rohkem kui teie? COP26 konverentsi lõpu tähistamiseks vaatame mõnda rikast A-klassi esindajat, kelle elu võivad eesootavad kliimamuutused tõesti raskemaks teha. On ilmselge, millal inimkond on kliimamuutuste mängus tõeliselt kaotanud – siis, kui kõik need suuri sõnu tegevad COP26 multimiljardärid ja nende tuules reisivad kuulsused hakkavad oma rannamaju maha müüma,” kirjutab kolumnist Charlie Stone RT-s.

 

Esimesed kohad, mis selle hiiliva Armageddoni käigus minema uhutakse, on ülikallid rannikukinnistud, mida armastavad keskmised miljardärid ja Hollywoodi staarid. Tavaliselt asuvad need hiiglasliku müüri taga, kaitstud turvakaamerate ja hambuni relvastatud valvuritega. Nende väravate poole aga ei tasu minna, kui meri tõuseb – nagu iga endast lugupidav Bondi-kurjategija, pääsete sinna ainult helikopteri, eralennuki või absurdse mänguraketiga.

Oh, ja need jahid! Nendest „luksusvannidest“ on kasu, eks? Nii nagu Noa ja tema laev, saavad nad mägedes ankrusse heita. Aga kõik nende masinad, viled ja kellad paiskavad välja mürgiseid gaase, mis lämmatavad meie lapsi ja lapselapsi – aga ka selle pärast ei ole megarikkad kuigivõrd mures. Mõne aja pärast hingavad nende järeltulijad puhastatud õhku, millest on CO2 välja pumbatud.

Kõik need miljardärid – ja need on enamasti mehed – näivad teadvat, kuidas turgu lugeda ja seega kasumit teenida. Võite olla kindel, et alati, kui te tänaval kõnnite, vaatate oma telefoni, ostate midagi, tangite oma autole bensiini, lülitate teleri sisse, sisenete internetti – ükskõik mida te teete – üks neist meestest saab sellest oma osa.

Ajakirja Forbes andmetel on planeedil Maa peaaegu 3000 miljardäri. Tõenäoliselt pole sa kunagi ühegagi neist inimestest kohtunud, kuid on kindel, et vähemalt ühel neist on praegu tema väike ahne käsi sinu taskus. Tegelikult iga päev.

Allpool põgus pilk mõnele megarikkale A-klassi tegijale, kellel on eelseisvast kliimahävingust kõige rohkem kaotada. Hoidke silm peal, sest kui nad põgenevad mägedesse, oleme me kõik plindris…

 

Jeff Bezos

Sel päeval, mil veider, imelike silmadega tulnukas ja multimiljardär Jeff Bezos müüb Maui saarel Hawaiil asuva kodu, teate, et mäng on läbi. See maksis talle 78 miljonit dollarit ja on suurepäraselt veega ümbritsetud.

Kuigi tundub, et ta teeb plaane, et lahkuda oma raketiga Maalt taga

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt