Kas bioloogilise mitmekesisuse kaitse sildi all hakatakse inimestelt maid ära võtma?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. juuni 2021 kell 15:51



Foto: European People’s Party – Angela Merkel, CC BY 2.0, Wikimedia Commons

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel teatas, et bioloogilise mitmekesisuse vähenemisel on katastroofilised tagajärjed ning soovib, et aastaks 2030 oleks kaitstud 30% maa ja mere aladest, vahendab MSN. Sügisel Hiinas Kunmingis toimuva ÜRO bioloogilise mitmekesisuse konverentsi reklaamüritusel eelmisel nädalal nõudis Merkel taime- ja loomaliikide dramaatilise kadumise “suundumuste ümberpööramist” ja kinnitas, et Saksamaa on pühendunud liikide väljasuremise peatamisele kümnendi lõpuks. Kas see tähendab muu hulgas ka seda, et süsteem tahab hakata eraomanduses olevat maad ära võtma?

 

ÜRO loodab, et oktoobris toimuv konverents annab riikidele lubaduse viia 2030. aastaks kaitse alla 30% maailma mere- ja maismaa-aladest. Selle eesmärgi saavutamisele on juba pühendunud umbes 50 riiki. Praegu on kaitsealadeks määratud ainult umbes 17% kogu maa pindalast ja 7,5% ookeanipiirkondadest.

Kui tõsine on bioloogilise mitmekesisuse olukord tegelikult?

Kui võtta arvesse, et valitseva süsteemi kõik eelmised hoiatused peatselt saabuvast maailmalõpust on tuginenud hirmukampaaniatele ja inimeste emotsioonidega mängimisele, siis on alust arvata, et ka bioloogilise mitmekesisuse olukord pole tegelikult nii hull, kui seda meile ülaltpoolt serveerida üritatakse. Vähemasti ei suudeta esitada mitte ühtegi teaduslikku tõendit, mis

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt