Uued gümnaasiumi valikainete õppekomplektid rikastavad õppetööd

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. juuni 2013 kell 9:08colorbooks040612-4_rect540

Kolmapäeval, 12. juunil kell 10.00-16.30 tutvustatakse Tallinna Reaalkoolis kaheksat loodus-, ja täppisteaduste ning tehnoloogia valdkonna gümnaasiumi valikkursuste õppekomplekti. Konverentsi korraldab Eesti Teadusagentuur.

 

“2010.a. vastuvõetud gümnaasiumi riiklik õppekava kirjeldab mitmeid uusi valikkursusi, mis muudavad õppe tänapäevasemaks, käsitledes värskeid teadusideid ja uusi tehnoloogiaid. Selleks, et koolid neid valikkursuseid oma õppekava raames pakkuda saaksid, osutus hädavajalikuks uue sisu ja metoodikaga õppematerjalide loomine,” sõnas haridus- ja teadusministeeriumi loodus- ja täppisteaduste nõunik Ülle Kikas

Loodusteaduste ja tehnoloogia valdkonna valikainete õppematerjalide komplektid valmisid Eesti Teadusagentuuri programmi TeaMe raames ja Euroopa Sotsiaalfondi toel.

Ülikoolide õppejõududest ja gümnaasiumiõpetajatest koosnevad meeskonnad töötasid välja õppekomplektid, milles on õpik, õpiku juurde kuuluv töölehtede kogumik ja e-kursus, õpetajaraamat ning teised vajalikud lisamaterjalid.

Igat õppekomplekti katsetati täies mahus vähemalt neljas koolis ning kokku osales 37 gümnaasiumi. Lisaks saadud tagasisidele õpetajatelt ja õpilastelt materjale ka retsenseeriti ning täiendati saadud ettepanekute põhjal.

Konverentsil tutvustatakse järgmiste valikainete õppekomplekte: “Loodusteadused, tehnoloogia, ühiskond”, “Mehhatroonika ja robootika”, “Arvuti kasutamine uurimistöös”, “Rakenduste loomise ja programmeerimise alused”, “Geoinformaatika”, “Majandusmatemaatika elemendid”, “Joonestamine” ning “Elu keemia”. Peale avaettekandeid on kõigil võimalus uute materjalidega süvitsi tutvuda õpitubades.

 

Lisainfo: Eesti Teadusagentuuri koduleheküljel

Foto: apartmenttheraphy.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt