Uuel nädalal toimuvad viimased meeleavaldused piirileppe vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. aprill 2014 kell 18:471_1_1888243Kuigi suur osa poliitikutest ja ka tavakodanikest peavad piirilepet Venemaaga turvalise tuleviku nurgakiviks, leidub hulganisti neid, kes leiavad, et tegu on Tartu rahulepingu kohaselt seadusevastase teoga. Nii korraldavad Eesti Kodanike Komiteed2 (EKK2) algatusrühm ja teised rahvuslased 14. ja 16. aprillil meeleavaldused “Ei piirileppe ratifitseerimisele!”. Riigikogus hääletatakse piirileppe ratifitseerimise üle 16. aprillil.

 

Esimene meeleavaldus toimub esmaspäeval, 14. aprillil kell 17 Vabaduse väljakul. EKK2 algatusrühma pressiteates seisab: “Eesti kodanikud! Teie kätes on Eestimaa saatus! /—/ Eesti võimud eiravad rahva enamuse tahet mitte ratifitseerida piirilepet, seepärast leiame, et tuleks viivitamatult läbi viia erakorralised Riigikogu valimised!”

Teine protestiaktsioon leiab aset kolmapäeval, 16. aprillil, kell 11 Riigikogu ees. Samal ajal kogunevad riigikogu liikmed ratifitseerima piirilepingut Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni vahel. Pressiteates kirjutatakse, et protestima oodatakse kõiki, sest: “Nagu meile kõigile teada, on tegu riigireeturliku ja õigustühise lepinguga, millega antakse esiteks ära 5,2% Eesti pindalast, rääkimata sellega kaasnevatest maavaradest.”

Eesti välisminister Urmas Paet ja Venemaa välisminister Sergei Lavrov allkirjastasid 18. veebruaril Moskvas Eesti-Vene piirileppe. Edasi peavad selle ratifitseerima mõlema riigi parlamendid. Piirilepingud jõustuvad 30 päeva möödumisel ratifitseerimiskirjade vahetamise päevast.

 

Allikad: EKK2 pressiteade, Telegram

Foto: osta.ee

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt