Täna ja homme toimuvad meeleavaldused piirileppe vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. veebruar 2014 kell 9:52



VARIATeisipäeval, 18. veebruaril plaanitakse allkirjastada Eesti ja Venemaa vaheline piirilepe ning selle vastased korraldavad veel viimasel minutil meeleavaldusi. Tallinnas toimuvad need 17. veebruaril kell 17 Vabaduse väljakul ja 18. veebruaril kell 12 Islandi väljakul ning Tartus 18. veebruaril kell 16 Raekoja platsil.

 

Eesti Kodanike Komiteed2 algatusrühm korraldab plakatitega kõnekoosoleku Tartu Rahu ja Eesti Põhiseaduse kaitseks 17. veebruaril kell 17 Vabaduse väljakul, nimetades leppe allkirjastamist riigireetmiseks ja oma tegevuse eesmärgiks üleüldist streiki, mis võiks päädida erakorraliste Riigikogu valimistega.

“Kutsume rahvast kõikjal Eestis üles Eesti Vabariigi Põhiseaduse ja Tartu rahulepingu kaitseks välja astuma, samuti diskuteerima, millesse kaasataks meie poolt valitud rahvaesindajaid,” seisab EKK2 üleskutses. “Meil on valida ainult kahe võimaluse – Eesti rahva elu ja surma vahel. Elu nõuab meilt uusi samme! Astume siis need sammud ja päästame üheskoos Tartu Rahu ja omaenda tuleviku!”

18. veebruari meeleavaldusi korraldab Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, mis on enda sõnul ainus tõsine partei Eestis, mis vastustab plaanitavat Eesti-Vene piirilepet.

Meeleavaldused algavad kell 12.00 Tallinnas, välisministeeriumi ees, Islandi väljakul ja Tartus kell 16 Raekoja platsil. “Me peame oma hääle kuuldavaks tegema, et kõik, kes meiega sama meelt on, teaks meie seisukohta,” teatab EKRE, lisades, et protest toimub samal ajal, kui Paet Moskvas Eesti maa ja õiguse ära annab.

 

Allikad: pressiteated, EKRE

Foto: Kristjan Teedema, PM/Scanpix

 

Toimetas Mariann Joonas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt