Uuring: 18 protsenti Eesti elanikest oleks nõus ümbrikupalgaga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. juuli 2013 kell 10:45Euros in an envelope.

Vastanuist 18 protsenti oleks nõus kõrgema palga nimel petma riiki ja saama kõrgema osa palgast nii-öelda ümbrikus, selgus tööportaali CV Keskus uuringust, vahendab BNS.

 

Portaal viis kasutajate seas läbi küsitluse, saamaks teada, millega ollakse kõrgema palga nimel nõus. Koguni 21 protsenti vastanuist valiks igava ja üksluise töö, kui see oleks kõrgelt tasustatud. Veidi vähem ehk 18 protsenti vastanuist oleks nõus kõrgema palga nimel petma riiki ja saama kõrgema osa töötasust ümbrikupalgana.

“Enne, kui töötaja nõustub osa oma palgast ümbrikus vastu võtma, peaks ta siiski mõtlema, et pikemas perspektiivis on kaotajaks just tema ise – mitmete hüvitiste ja tasude maksmisel on summa arvutamise aluseks just ametlik sissetulek,” teatas CV Keskuse tegevjuht Paavo Heil.

17 protsenti vastanuist lepiks kõrgema palga nimel karjäärivõimaluste puudumisega. Pideva ületöötamisega lepiks kõrgema palga nimel kuus ning halva tööõhkkonnaga üks protsent vastanutest.

Vastanuist 29 protsenti ei oleks kõrgema palga nimel nõus ühegi eelmainitud punktiga, kaheksa protsenti vastanutest oleksid kõrge palga nimel nõus aga kõigi mainitud punktidega.

CV Keskuse sõsarportaal CV Market viis hiljuti sarnase küsitluse läbi ka Leedus ning selgus, et seal ei ole 21 protsenti vastanustest nõus ühegi punktiga ning 11 protsenti neist lepiks kõrgema palga nimel kõigega.

Eestis osales küsitluses 1036 inimest.

 

Allikas: BNS

Foto: torange.us

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt