Hea eeskuju: Tšehhi senat kiitis heaks karusloomafarmide keelu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. juuli 2017 kell 14:12Eelmisel nädalal kiitis Tšehhi senat ülekaalukalt heaks eelnõu, mis näeb ette karusloomafarmide täielikku keeldu alates 2019. aastast. Juuni alguses hääletas keelu poolt Tšehhi saadikutekoda. Seadus edastati presidendile, kes peab selle allkirjastama 15 päeva jooksul.

 

Vastavalt eelnõule suletakse Tšehhi karusloomafarmid 31. jaanuaril 2019, farmeritel on võimalik taotleda rahalist kompensatsiooni pikaajaliste finantskohustuste katteks. Tšehhis tegutseb 9 karusloomade kasvandust, kus on ühtekokku 20 000 naaritsat ja rebast.

Tšehhi loomaõigusteorganisatsiooni Svoboda zvířat esindaja Lucie Moravcová sõnul peegeldab vastuvõetud otsus väärtuste arengut kogu Euroopas. “Ühiskonna teadlikkus on tõusnud. Kaitstakse neid, kes end ise kaitsta ei saa. Karusloomafarmide keeld on Tšehhi loomakaitses ajalooline verstapost,” ütles Moravcová.

MTÜ loomade eestkoste organisatsiooni Loomus juhataja Kadri Tapersoni hinnangul on tegemist väga olulise võiduga, mis on suunanäitajaks Eestile.

“Sõltumata täna võimul oleva riigikogu hiljutisest otsusest karusloomafarmid Eestis alles jätta, tuleb teema veelgi teravamalt päevakorda juba järgmise riigikogu koosseisu ajal. Eesti ei taha kindlasti olla järelsörkija rollis, meid peaks kannustama soov olla võitjate ja progressiivsete riikide hulgas,” lisas Taperson.

Kantar Emori poolt detsembri lõpus läbi viidud uuringu kohaselt ei poolda 69 protsenti Eesti inimestest loomade kasvatamist ning hukkamist farmides karusnaha saamise eesmärgil.

 

Allikad: Loomus, Svoboda zvířat

Foto: Stockphoto

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt