Järgmisel nädalal hakatakse Rahvakogu ettepanekuid sõeluma

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. märts 2013 kell 9:26 

18.–22. märtsini Tallinnas peetavatel koosolekutel kaaluvad vabakonna aktivistid ja eksperdid nn Jääkeldri protsessi raames laekunud kodanike ettepanekuid seaduste muutmiseks, et leida need kümmekond ideed, mida aprillis kogunev 500 liikmega kogu võiks tõsisemalt arutada, kirjutab Postimees.

Üks protsessi eestvedajaid, Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu (EMSL) juhataja Urmo Kübar ütles, et praegu 49 alateemaks jaotatud ettepanekutest tuleb mitme tunni pikkustel teemaseminaridel teha valik, et 6. aprillil Tallinnas lauluväljakul kogunev rahvakogu saaks töötada jõukohase hulga ettepanekutega.

Viie päevaga tuleb ekspertidel vaagida kõiki veebilehe rahvakogu.ee kaudu laekunud 1347 ettepanekut ning asetada need asjakohasuse ja mõju järgi koordinaatteljestikule. Selliselt jagunevad ettepanekud kolme gruppi. Need, mis on asjakohased ja mõjukad, lähevad Kübara sõnul kindlalt edasi 6. aprilli arutelupäevale.

Need, mis vastavad kahest tingimusest ühele, tulevad arutelule soovituslikuna (arutatakse, kui aega jääb). Need, mis pole ei asjakohased ega mõjukad, edasi ei lähe.

Igale seminarile kutsutakse umbes 40 inimest, kelle seas on Kübara sõnul teadlased, erakondade esindajad, samuti vastava teemaga tegelenud ajakirjanikud ning veebis toetust saanud ettepanekuid esitanud aktivistid. Arutelul osaleda saavad üksnes kutsutud, kuid tulemused on avalikud.

 

Allikad: BNS, Postimees+
Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt