Uus keskkonnaminister kaasab EMA metsanduse arengukava juhtrühma

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. juuni 2019 kell 9:50Värske keskkonnaminister Rene Kokk määras kodanikuühenduse Eesti Metsa Abiks (EMA) metsanduse arengukava 2030 juhtrühma, parandades sellega eelmise keskkonnaministri erapoolikut otsust rahvaliikumine juhtrühmast välja jätta. Tänu sellele saavad kodanikud jätkata tööd, mida probleemide kaardistamise ning huvirühmade arutelude faasis on tehtud.

 

EMA eesmärgiks on esindada loodushoidlikumast ning jätkusuutlikumast metsandusest huvitatud rahvaosa, kelle häälel pole otsuste tegemisel seni piisavalt kaalu olnud. Probleemid, millega kodanikuühendus pidevalt kokku puutub, said probleemikaardistuse faasis ära kaitstud ning huvirühmade arutelude ajal pakuti neile ka lahendused. Paljud välja töötatud lahendustest märgiti lõppdokumentides aga konsensust saavutamata ära kui “erimeelsused”, seega on kodanikuühenduse hinnangul selge, et juhtrühmas tulevad need küsimused uuesti lauale ning hetkel on metsa tulevik alles lahtine.

Eesti Metsa Abiks on kindlalt seisnud raiemahtude alandamise, lageraie osakaalu vähendamise ja inimeste suurema kaasamise eest raiete planeerimisel. Muu hulgas on EMA ainuke huvirühm, kes juurepessi olulisust rõhutas ning lasi selle ka probleemina kaardistada. Samuti on seistud terviklikuma rohevõrgustiku, püsimetsanduse arendamise, ebaeetilise metsaäri piiramise, looduslike pühapaikade kaitse, nn teiseste metsahüvede (näiteks korilusega) enama arvestamise ning muude päevakorrale tõusnud probleemide eest.

Kodanikuühendusele teadaolevalt toimub juhtrühmas erinevate arengukava stsenaariumite kujundamise ja nende vahel valimise protsess. Esimene kohtumine leiab aset 17. juunil. Kodanikuühendust esindab EMA kommunikatsiooni ja üldprogrammi koordinaator Linda-Mari Väli.

 

Allikas: EMA pressiteade

Foto: Silgo Event Photography

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt