Maailma muutvad ideed: Puud peaksid olema osa linnade tervishoiu infrastruktuurist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. juuni 2019 kell 10:01Puude istutamine on erakordselt vähekulukas ning lihtne viis parandada linnas elavate inimeste heaolu. The Nature Conservatory (TNC) hiljutine uuring toetab uudset ideed: tervishoiuasutused peaksid õhu kvaliteedi nimel panustama rahalisi vahendeid linnadesse puude istutamiseks.

 

Mõelge puudega palistatud tänavale, mis kulgeb läbi sagimist täis linna. See tundub tõelise rohelise oaasina keset linnakõrbet: müra eest kaitstud, jahe ning pisut eemalolev. Need rohelised tänavad ei tohiks olla valitud elanikkonna luksus, ütleb TNC raport. Puud on jätkusuutlikkuse aluseks: need puhastavad ning jahutavad õhku, reguleerivad temperatuuri, takistavad linnades esinevat “soojussaare” efekti, annavad panuse vee kvaliteeti ja voolavusse. Jah, muidugi näevad need ka kenad välja, aga lisaks avaldavad betoonist väsinud asukate vaimsele ja füüsilisele tervisele märgatavalt kasulikku mõju.

Võttes aluseks kõik linnade rohelusega kaasnevad kasutegurid, seadis TNC selles raportis eesmärgi vastata küsimusele, kuidas saavad linnad puude istutamiseks arendada innovatiivseid finantsstruktuure ja strateegiaid.

Vaid 8 dollarit inimese kohta

Küsimus muutub aina aktuaalsemaks, sest hoolimata rohkearvulistest tõenditest, mis kinnitavad linnades kasvavate puude kasulikku mõju keskkonnale ja tervisele, on nende osakaal USA linnades järjest vähenemas. Igal aastal sureb või kaob linnadest ligi 4 miljonit puud ning juurde istutamisega ei jõuta kadude tasategemisele järele. 2016. aastal U.S Forest Service’i (USA metsakeskuse)

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt