Valitsus tahab tõestust maitsetubaka kahjulikkuse kohta

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. märts 2013 kell 17:39Valitsus kinnitas täna Eesti seisukohad Euroopa Liidu direktiivile, märkides muuhulgas, et teatud liiki tubakatoodete, näiteks mentoolisigarettide müügi keelamine peaks põhinema teaduslikel uuringutel.

 

Direktiiv näeb ette eristavate maitse- või lõhnaainetega sigarettide, isevalmistatavate tubakatoodete jaoks mõeldud tubaka ja suitsuvabade tubakatoodete keelamise. Eesti on seisukohal, et nende tubakatoodete keelamine peab põhinema teaduslikel uuringutel, teatas valitsuse pressiesindaja BNS-ile.

 

Peaminister Andrus Ansip ütles neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et tubakatoodete direktiivi järgi on näiteks mentoolisigaretid noorte seas eriti suitsetamist soodustavad, kuid Eesti valitsuse käsutuses selliseid uuringuid ei ole. “Tahame ise teaduslikes põhjendustes veenduda,” märkis Ansip.

 

Tervise Arengu Instituudi tubakaekspert Tiiu Härm on öelnud, et näiteks mentooli puhul on tegemist lisandiga, mida tootjad lisavad teadlikult, et muuta sigarette meeldivamaks ja ligitõmbavamaks. Ta selgitas, et mentool tuimastab kurku ning muudab suitsu mahedamaks, peites tubakasuitsu kareduse ja tehes suitsetamise lihtsamaks. Jahutava toime tõttu kipuvad mentoolsigarettide suitsetajad rohkem suitsu alla tõmbama.
Härm väitis Hollandi riikliku rahvatervise ja keskkonna instituudi ning Saksamaa vähiuuringute keskuse ühisele uuringule tuginedes, et mentoolsigarettide suitsetamine on noorukite seas laialt levinud ja see on sageli nende esimene sigaretitüüp.

 

Euroopa Liidu uued direktiivid peaksid valmis saama järgmisel aastal, ning jõustuma aastatel 2015-2016.

 

 

Allikad: BNS, Euroopa Komisjon, ERR

 

Toimetas Maarja AljasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt