Veekeskus kaebas valitsuse koroonapiirangute pärast kohtusse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. juuni 2021 kell 14:25Tallinnas tegutsev veekeskus Elamus SPA esitas halduskohtusse kaebuse valitsuse korralduste õigusvastasuse tuvastamiseks osas, millega piirati spaaettevõtjate ettevõtlusvabadust, ning taotleb vastava korralduse tühistamist. Ettevõtjat esindavad vaidluses advokaadibüroo Sorainen vandeadvokaat Allar Jõks ja advokaat Gerli Helene Gritsenko, vahendab ERR.

 

Spaa juhataja Andres Tiigi sõnul on vaidlus põhimõtteline ja soov luua õigusselgus piirangute proportsionaalsuse ja nende rakendamise argumentatsiooni osas.

“See ei ole mingi saladus, et turismimajanduses tegutsevad ettevõtjad on olnud koroonaajastu suurimad kannatajad, kuid ka sektori sees on palju erinevaid värve. Üks neist on piirangute, meie hinnangul, pehmelt öeldes loominguline kehtestamine spaaettevõtjatele, kus omakorda meie ettevõte olnud üks suurimaid kannatajaid. Kui hotellid ja toitlustusasutused on saanud mingilgi määral tööd teha ja tulu teenida, siis Mustamäe Elamus SPA on valitsuse korraldusel ja muudest regulatsioonidest tulenevalt kõige rohkem kinni olnud ettevõte Eestis,” ütles Tiik.

Ta lisas, et kui hotellid ja toitlustusettevõtted said toetust kuni 180 000 eurot, siis MTKA koodi järgi Mustamäe Elamus SPA sellele toetusele ei kvalifitseerunud, kuigi ta on oluliselt rohkem tasunud riigimakse kui keskmised majutus- ja toitlustusettevõtted.

“Asja üks pool on raha, asja teine pool aga emotsionaalsete otsuste katmine nõrga teadusliku sisuga, mida me nüüd vaidlustama lähemegi,” ütles Tiik.

Jõksi sõnul on valitsuse korraldused õigusvastased, kuna olulised asjaolud on kaalumata.

“Iga valitsuse kehtestatud piiranguga peab kaasnema riigi poolt leevendus- või hüvitusmeede. Paraku ei ole veel tänaseni valitsus spaade piiramisega seotud kulude hüvitamiseks abimeedet loonud. Kaebus on esitatud selleks, et valitsus tulevikus spaadele piiranguid pannes ei toimiks “kõhutunde” pealt. Loodan, et Mustamäe Elamus SPA kaebus julgustab ka teisi ettevõtjaid oma õiguste eest seisma,” ütles Jõks.

Loe pikemalt ERR-ist.

 

Allikas: BNS / ERR

Foto: PexelsKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt