Telegrami FB live 4. mai 2021: restoranide omanikud – miks te olete vait?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. mai 2021 kell 11:513. mail oli ülemaailmne ajakirjandusvabaduse päev ja samal päeval avati Eestis kõik poed, muuseumid ja restoranide välialad (!). Kui on lubatud viibida kaupluste ja muuseumide siseruumides, siis miks ei tohi siseruumides süüa? Kas see ei ole ajuvaba? Miks restoranide omanikud kollektiivselt sõna ei võta või ei tegutse? Maksate korralikult riigile makse, samas riigi enda poolsed toetused hilinevad ja teie ikka olete vait?

 

Ajakirjanik Krister Paris rääkis 3. mai hommikul ETV “Terevisioonis” (ca 01:30 alates) näiteks olukorrast Tšehhis, kus teatud ajakirjanikke valitsuse pressikonverentsile ei lubata, et nad ei saaks esitada valitsuse jaoks ebamugavaid küsimusi koroonakriisi kohta. Paris toonitas, et on väga oluline, et Eestis sarnaseid asju ei hakkas juhtuma ja et me sammugi tagasi ei astuks ajakirjandusvabadusest. Tundub, et Paris ei ole kursis seigaga, et Telegrami ajakirjanikele on valitsuse pressiteenistus juba üle aasta pressikonverentsidele punast tuld näidanud ja vaidlus sel teemal on teise astme kohtus alles pooleli.

Mõtlemisainet annab ka Tervise Arengu Instituudi 3. mail avaldatud 2020. aasta värskendatud surmade põhjuse register.

Muide, ka õiguskantsler Ülle Madise hinnangul pole restoranipiirangud piisavalt põhjendatud ja tema sõnul on restoranipidajatel võimalik esitada kaebus halduskohtusse korralduse tühistamiseks ja kahju hüvitamiseks.

Vaata live´i siit:

 

Loe live-kommentaare: Telegrami FB

Foto: ekraanikuva + Canva

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt