Teadlaste sõnul on riikide sulgemiste ja piirangute tagajärjeks inimkonna ajaloo suurim katastroof

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. juuni 2021 kell 12:06



“Selle lukustamispoliitika tagajärjel on iga tavaline inimene planeedil kokku puutunud mõningase kaotusega, mõnikord aga katastroofilise kahjuga,” ütleb Stanfordi ülikooli meditsiiniprofessor Jay Bhattacharya. Ta nendib, et järgmistel aastatel vaadeldakse riikide sulgemisi kui kõige katastroofilisemate tagajärgedega ja kahjulikumat poliitikat inimkonna ajaloos.

 

The London Telegraphi taskuhäälingus “Planet Normal” märkis Bhattacharya, et valitsuse teadusnõunikud on “endiselt kinni” sulgemispoliitikas, hoolimata selle strateegia täielikust ebaõnnestumisest.

“Ma arvan, et tulevased ajaloolased vaatavad sellele tagasi ja ütlevad, et see oli suurim tervishoiu viga võib-olla kogu ajaloos, arvestades selle poolt põhjustatud kahju ulatust,” ütles professor.

“Sellel lukustamispoliitikal on iga tavaline inimene planeedil kokku puutunud mõningase kaotusega, mõnikord katastroofilise kahjuga. Peaaegu algusest peale tõid lukustamised kaasa ränki tagajärgi, mis on mõnikord raskesti nähtavad, kuid siiski reaalsed,” lisas Bhattacharya.

 

Me sulgesime hirmu tõttu silmad!

Professor märkis, et raskeid vaimseid ja füüsilisi haigusi on põhimõtteliselt ignoreeritud ja: “Me sulgesime nende ees silmad, sest olime viiruse pärast nii hirmul ja vaimustunud sellest ideest, et riikide ja igapäevaelu lukustamine võib viiruse peatada.”

Bhattacharya on varem ajalehele Newsweek öelnud, et Covid-19 sulgemised on viimase saja aasta kõige rängem tervishoiu-alane viga: “Me arvestame katastroofiliste füüsiliste ja psühholoogiliste kahjustustega, mis on puudutanud peaaegu kõiki tavainimesi üle kogu põlve.”

Prof. Bhattacharya on üks Suure Barringtoni Deklaratsiooni kaasautoreid, see avaldus on saanud kümneid tuhandeid allkirju meditsiini- ja rahvatervise-teadlastelt.

Deklaratsioonis öeldakse, et “sulgemispoliitikal on laastav mõju lühi- ja pikaajalisele rahvatervisele”, viidates südame-veresoonkonna haiguste kasvule, vähi sõeluuringute arvu vähenemisele ja vaimse tervise halvenemisele, mis põhjustab järgmistel aastatel üha suuremat suremust.

Bhattacharya hoiatab, et Inglismaa lukustusmeetmed võivad jääda kehtima ka pärast oletatavat “Vabaduse päeva” 21. juunil, hoolimata sellest, et 11 nädala suremus 12 nädalast on olnud alla viie aasta keskmise.

Vaata ja kuula siit videost selle kohta:

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt