Video! Kalle Grünthal tõi Riigikogu ette keemiapilvede teema

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. mai 2023 kell 21:01Foto: ekraanikuva

Rahvasaadik Kalle Grünthali algatas Riigikogus eelnõu lennukite inversiooni jälgede lõpetamiseks Eesti õhuruumis. Ta tutvustas atmosfääriõhu kaitse seaduse muutmise seaduse eelnõud 12. mail toimunud istungil.

 

Kalle Grünthali sõnavõtt (automaatsed subtiitrid Riigikogu Youtube´i kanalilt):
Austatud kolleegid! Hea Eestimaa rahvas! Juba pikemat aega on inimesed pöördunud Keskkonnaametisse, viidates asjaolule, et osade lennukite järel tekkivad heitgaaside jäljed jäävad väga pikaks ajaks taevasse hõljuma. Ilmselgelt ei ole tegemist tavalise lennukikütuse põlemisjäägiga, mida seni on põhjendatud veeauru tekkega lennukimootori töötamisel, sest veeauru tekkimisel kaob see jälg 10 –15 minuti jooksul. Lisaks sellele on inimesed saatnud oma pöördumises Keskkonnaametisse hulgaliselt pilte selle kohta. Kuid sealt tulnud vastuse kohaselt ei saa Keskkonnaamet midagi selle jaoks ette võtta.

Samas on Keskkonnaameti spetsialistid märkinud, et tundideks taevasse jäävad nõndanimetatud lennukitriibud ei ole tõesti normaalsed. Kõige hullem on see, et Keskkonnaamet ei saa midagi teha, sest siin peab riik sekkuma, kuna tegemist on lihtsalt lennukikütuse lisandiga.

Mis lisand see selline on? USA-s on läbi viidud mitmed uuringud, mis näitavad, et need lisandid sisaldavad alumiiniumi nanoosakesi, mis on tervisele väga ohtlikud. Ja teised metalli nanoosakesed on ohtlikud, sest nad põhjustavad pöördumatuid haigusi ja neid ei suuda organism kõrvaldada. Seda haigust nimetatakse pneumokonioosiks ja see on seotud hingamise ja kopsudega. Antud juhul on selle seaduse eesmärgiks selline kütuselisand Eesti õhuruumis ära keelata, sest sellise inimesele ohtliku ja tervist kahjustava kütuselisandi kasutamine Eesti õhuruumis ei ole mitte mingil juhul õigustatud.

Käesolevaga esitangi selle kohta atmosfääriõhu kaitse seaduse muutmise seaduse eelnõu, et keelata ära nanokomponente sisaldavad energialisandid ja süsivesinikukütuse kütuselisandi kasutamine. Aitäh!

Vaata ka videot:

 

Allikad: Riigikogu istung subtiitritega YT kanal, Facebook

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt