Klimatoloog Ain Kallis geoinseneeriast: nn keemiapilved on lihtsalt NATO “vihmavari”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. juuni 2022 kell 13:49Foto: Canva.com

Telegrami lugeja Anna S. saatis meile kevadel Tallinnas üles võetud foto, kus on näha triibulist taevast ja küsis: “Huvitav, mida lennundus- või kliimategelased selle asja kohta ütleksid, mis argumente õigustuseks välja tooksid?”. Et oleme varasemalt nn keemiapilvede kohta uurinud näiteks Keskkonnaagentuuri peaspetsialistilt Ain Kalliselt, kes 2013. aastal ütles, et ta ei usu n-ö pahatahtlikul eesmärgil keemiapritsimise olemasolu, otsustasime üle pika aja taas tema poole pöörduda.

 

Saatsime alloleva Anna foto Ain Kallisele koos järgnevate küsimustega:

Viimase 10 aasta jooksul on geoinserluse kohta tehtud üsna palju teadustöid ja näiteks Harvardis on selle uurimiseks loodud eraldi programm: https://geoengineering.environment.harvard.edu/geoengineering. Milline on teie seisukoht geoinsenerluse kohta täna. Kas seda teostatakse? Ja kui jah, siis mis eesmärgil? Et säästa meid tugevast päikesevalgusest? 

Ain Kallise kommentaar: “Pildist. Kõrgrõhkkonna tingimustes võiks sellised joonpilved näidata, et lendasid mitu reaktiivlennukit pea samal ajal…” (Foto: Anna S.)

 

Avaldame Ain Kallise täispika vastuse muutmata kujul.

Loe, mida vastas üle 50 aasta erialast tööd teinud klimatoloog ja meteoroloog sel korral:

Geoinseneeriast

Viimastel aastakümnetel on meedias palju juttu võimalustest kunstlikest võimalustest ilmastiku muutmiseks, eeskätt Maa kiirgusbilansi muutmiseks. Loodus on näidanud ju selleks eeskuju – kui toimuvad võimsad vulkaanipursked, alaneb planeedi temperatuur. Ainult et viimased mõjutavad soojusnäitajaid küllaltki lühiajaliselt – aastaks, poolteiseks, samuti peavad eruptsioonid väljutama teatavaid aineid (väävliühend

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt