VIDEOD! Balti kett 2021: 32 aastat tagasi seisti, et vabaks saada, nüüd, et vabaks jääda (täiendamisel)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. august 2021 kell 18:37Foto: Balti ketil osalejad + Canva

23. augusti õhtul toimus kolmes Balti riigis korraga taasiseseisvusaja suurim meeleavaldus – Balti kett 2021. Kuigi osa Eesti meediast püüab jätta muljet, et tegu oli 32 aastat tagasi toimunud sündmuse “kaaperdamisega”, siis tekib küsimus: kui Balti kett on kolme riigi rahva ühine sündmus ja kolme riigi rahvad soovivad koos tänavale tulla, siis kas tõesti on antud nimele mingisugune autoriõigus või kuulub see sündmus meile kõigile ja igaüks, kes tunneb, et tema vabadus on ohustatud, võib 32 aasta tagusest sündmusest inspiratsiooni ammutada ning koos balti rahvastega üheskoos taas keti moodustada? 

 

Fakt on see, et üheski Balti riigis pole viimase kolmekümne aasta jooksul olnud ühtegi nii suurt meeleavaldust, veel vähem on seda olnud kõigis kolmes riigis üheaegselt. Eirata seda seika ja tänavatele-maanteedele tulnud inimeste soovi olla kuuldud ja mõistetud, on lihtsalt ignorantne.

Tahame siinkohal tänada ERR-i “Aktuaalset Kaamerat”, mis märkis ausalt ära, et sündmusel ei olnud näha mitte ühtegi vaktsiinivastast plakatit ning Balti kett 2021 infos oli ära toodud, et sündmuse ellu kutsujate arvates on taas esimest korda peale iseseisvumist meie vabadus ohus.

Tõepoolest – nagu Baltic Way 2021 kodulehelt seisab, siis: “Peame endale ja ülejäänud maailmale meelde tuletama, et keegi ei saa lahku rebida meie rahvast ei riikide sees ega lõhkuda Baltimaade ühtsust. Me seisame kindlalt nagu üks mees ja oleme uhked kõigi oma kaasmaalaste üle!

Pole tähtis, mida te praegustest sündmustest arvate – kas usute, et meil on meditsiiniline hädaolukord või et Covidi-olukord on sepitsetud rõhuva poliitika pealesurumiseks ja meie vabaduste vägivaldseks piiramiseks kontrolli ihkavate võimude poolt. Vaktsineeritud või mitte, vahet pole – me oleme üks rahvas ja me kõik jagame armastust oma maa vastu.

Olenemata rahvusest, kodakondsusest, usutunnistusest, veendumustest või orientatsioonist, me oleme kõik ühtsed, me oleme vennad ja õed. Me oleme kõik sõbrad, mitte vaenlased, nagu tahavad meid uskuma panna need, kes üritavad meid polariseerida. Meie vahele üritatakse kiilu lüüa, aga see ei lähe korda! Me keeldume üksteisega tülitsemast ja selle asemel kutsume meid kõiki kokku tulema, üksteist armastama ja olema ühtsed.”

2021. aasta Belti ketis seisid eestimaalased, lätimaalased ja leedumaalased üheskoos ühtsuse, vabaduse ja inimõiguste eest. Jah, see sündmus toimus reaktsioonina Covid-19 meetmetele ja sellest tulenevale põhiseaduse eiramisele kõigis kolmes Balti riigis. Selleks, et seista kõikide inimeste õiguste, võrdsuse, inimlikkuse, mõistlikkuse ja ühtsuse ees, ei pea olema millegi vastu.

Täpset osalejate arvu püütakse kõigis kolmes riigis kuidagi kokku lüüa, kuid juba ainult registreerunud osalejaid oli eile lõunase seisuga Eestis üle 10 000, Lätis üle 30 000 ja Leedu numbreid täpselt kokku löödud polnud. Tegelikku osalejate arvu hinnatakse vähemalt 2-3 korda suuremaks. See on ütlemata võimas ja märgiline sündmus ning iga osaleja on väärt tunnustust, et ta julges enda eest välja astuda!

Avaldame siin lähipäevadel järjest kõik meieni jõudnud sündmuselt tehtud videod, samuti avaldame eraldi Läti ja Leedu galerii + veel mitu põnevat uudist. Püsige lainel!

 

23. augusti Balti kett 2021 Eestis (videogalerii täienemisel):

Videogalerii täiendamisel, homme tulevad ka droonivideod Eesti eri paigust!

PS. Vaata ka Emil Rutiku ja Pildiraadio koostöös tehtud otseülekannet Balti kett 2021-st.

 

Allikad: Balti ketil osalenud

Foto: Balti ketil osalejad + Canva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt