Vaata siin! Lätlased tegid 2021. aasta Balti ketist dokumentaalfilmi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. september 2021 kell 12:19Foto: ekraanikuva

Möödunud nädalal avalikustati Lätis dokumentaalfilm “BALTIC WAY 2021”, mis on tänaseks saanud ka eestikeelsed subtiitrid. Film kajastab 23. augustil kolmes Balti riigis toimunud sündmust, mis pälvis suurt tähelepanu alates idee tekkimisest kuni õnnestunud sündmuse emotsionaalse vastukajani.

 

Filmi toodi sisse ka esimese, 1989. aasta Balti ketiga seotud inimeste arvamused ja emotsioonid ning Läti peavoolumeedias toimunu – sõna saavad mõlemad “pooled”, ent kas neid pooli üldse ongi või oleme me kõik üks rahvas? “Need on erinevad ajad ja täiesti erinevad sündmused, kuid inimeste vabadussoov ja Balti riikide ühtsus on endiselt aktuaalsed,” öeldakse filmi tutvustuses.

Vaata filmi siin (eestikeelsed subtiitrid saad sisse lülitada alt vasakult nurgast ratta-ikooni juurest):

 

Aitäh kõigile, kes uskusid, aitasid, toetasid ja osalesid!

Aitäh inspiratsiooni eest kõigile 1989. aasta Balti keti korraldajatele ja osalejatele! Kohtumiseni aastal 2022.

Balti kett 2021 ellukutsujad: Rūdolfs Brēmanis, Robertas Vaišnoras, Hando Tõnumaa ja Mariann Joonas.

Filmis kasutatakse fragmente G. Lazdāns, K. Dimitersi ja B. Rezņiksi kompositsioonidest, aga ka LTV1, TV3 Lietuva, BrīvvalstsTV, ReTV, EDART.TV, TV24 Rīga, Belarus1, Brīvības modinātājs materjalidest, samuti video- ja fotomaterjale eraisikutelt.

Sõnum filmi meeskonnalt: Eriline tänu kõigile annetajatele Lätist ja eraldi NĀKOTNES PARKS-i õhutoele! Kes soovib vabatahtlike filmitegijate tehtud tööd toetada, saab seda teha:

Pank: AS CITADELE
Saaja: Iveta Laucina
Kontonumber: LV70PARX0020372040001
Selgitus: Movie Baltic Way

 

Vaata ka: Baltic Way 2021 Youtube´i kanal

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt