Pilootosa! Telegrami oma uudistesaade – mis toimus eelmisel nädalal?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. august 2021 kell 15:27Foto: Canva

Teie ees on “Telegrami uudised” – iganädalane uus infomagasiin, mis teeb ülevaate meie möödunud nädala olulisematest artiklitest. Saade oli algselt plaanitud panna ilmuma Telegrami videoportaali TelegramPlay avapäeval 30. augustil, ent tehnilistel põhjustel lükkub videoplatvormi avalikustamine mõned päevad edasi. Uudistesaade aga on teie ees ja kindlasti lihvime seda iga korraga aina paremaks ja ilusamaks. Head vaatamist!

 

PS. “Telegrami uudised” on heaks vahendiks olla meil ilmuvaga kursis ka neile, kel pole mahti igapäevaselt artikleid lugeda.

Uudiste kokkuvõte 23.–29. august:

 

Balti kett 2021: 32 aastat tagasi seisti, et vabaks saada, nüüd, et vabaks jääda

23. augusti õhtul toimus Eestis, Lätis ja Leedus korraga taasiseseisvusaja suurim meeleavaldus Balti kett 2021. Üheski Balti riigis pole viimase kolmekümne aasta jooksul olnud ühtegi nii suurt rahvaaktsiooni, veel vähem on seda olnud kõigis kolmes riigis üheaegselt!

Seekord seisti ühtsuse, vabaduse ja inimõiguste eest reaktsioonina põhiseaduse eiramisele kõigis kolmes Balti riigis.

Täpne osalejate arv on videote-fotode põhjal endiselt kokku löömisel, ent pärast kodulehel registreerunute nimekirja revideerimist oli registreerunuid 9000 Eestist, 15 000 Lätist ja 1000 Leedust (kus algas Balti keti kampaania kõige hiljem). Suurem osa inimesi siiski ei registreerunud, nagu on selgunud osalejate seas läbi viidud küsitlustest ning osalejate arvu hinnatakse nime kirja pannutest umbes 5 korda suuremaks, seega kolme Balti riigi peale oli osalejaid kõvasti üle 100 000.

See oli ütlemata võimas ja märgiline sündmus ning iga osaleja on väärt tunnustust, et ta julges enda eest välja astuda!

 

Dr Meeme Mõttus: MRP Balti kett ja nüüdne Balti kett on samad asjad. Kurb, kui seda ei mõisteta

Dr Meeme Mõttus avaldas Balti ketile järgnenud päeval, 24. augustil oma Facebooki lehel postituse, milles ta kirjutas, et mõlemad sündmused on ajendatud salastatud dokumentidest ja informatsioonist, mis muudavad murranguliselt ühiskondi ja inimesi ning nende saatust. Praegusel juhul ei tea me tänaseni vaktsiinitootjate lepingute sisu Eestiga.

“Aga kõige olulisem on see, et tänavune Balti kett ei olnud vaktsiinivastaste kett, vaid VABADUSE kett, milles tuhanded ja tuhanded inimesed Eestis, Lätis ja Leedus seisid vabaduse eest otsustada oma elu, tervise ja teiste valikute üle,“ kirjutab ta.

Mõttus rõhutab, et teaduslikult tõestatud asjad ei pruugi olla tõde aastate pärast. Tervise seisukohalt on ainuõige, et kohe lõpetataks inimeste vastandamine ja hirmutamine, ütleb ta.

 

POMMUUDIS! Terviseamet kinnitas, et Eestis on koroonasse surnud juba 53 süstitud inimest

Tarvo Alev kirjutab oma blogis, et ta esitas Terviseametile mitmed päringud, saamaks teada vaktsineeritud inimeste suremused, et neid andmeid põhjalikumalt analüüsida. Ta sai teada täpsed ametlikud arvud, kui palju on juba tänaseks surnud vaktsineeritud inimesi, kellel on põhidiagnoosiks märgitud U07.1 ehk laboratoorselt kinnitatud Covid-19 haigus. Terviseamet andis teada, et selliseid surmajuhtumeid on 53.

Delfi ja Terviseamet tegid uudisele kohe ka faktikontrolli, ent keerasid sellega vaid olukorrale vinti peale – nimelt väideti nüüd, et ainult ühel (!) neist 53 inimesest oli põhiliseks surmapõhjuseks Covid, teistel olid kaasuvad haigused, mis on tegelikud surma põhjused.

Hea Terviseamet ja Delfi “doktorid“ – äkki võtate nüüd samal põhimõttel ette kõik koroonastatistika üle tuhande surma ja vaatate üle, kes neist suri AINULT  koroonasse ja kes surid tegelikult oma kaasuvatesse haigustesse.

 

Vaktsiiniloteriide korraldajad rikuvad ravimiseadust?

Juba mitu nädalat korraldavad haiglad ning omavalitsused loteriisid, et inimesi vaktsineerima meelitada. Selgub, et nagu varasemalt vaktsiinireklaamides osalenud arstid eirasid arstieetika koodeksit, rikuvad praegused vaktsineeritutele mõeldud auhinnaloosid ravimiseadust.

Jurist Varro Vooglaid kirjutab oma Facebooki seinal: „Juriidiliselt on Covid-19 vaktsiinid ravimid. Ravimiseaduse paragrahvis 84 lõige 8 on sõnaselgelt kirjas, et „ravimi väljakirjutamise õigust mitteomavatele isikutele on keelatud anda ravimite näidiseid ning müügiedendusmeetodina müüa või jagada ravimiga seotud esemeid, KORRALDADA RAVIMIGA SEOTUD LOOSIMISI JA LOTERIISID, PAKKUDA RAVIMI OSTUGA SEOSES TASUTA VÕI ALLAHINDLUSEGA RAVIMEID, MUID KAUPU VÕI TEENUSEID.“

Keelu mõte on ilmselge: kedagi ei tohiks meelitada mingeid ravimeid tarbima lähtudes millestki muust kui tervislikust vajadusest. Kuidas on selle taustal võimalik, et nii Tallinna linn kui ka PERH korraldavad moblade ja muu nänni loosimisi, et meelitada lapsi laskma endale neid vaktsiine süstida? Kas seadused enam üldse ei kehti meie riigis? Millega tegeleb ravimiamet, mis peaks seaduse täitmise üle järelevalvet teostama?“

 

Harvardi epidemioloog Michael Mina: vaktsineeritute haigestumine kasvab, aga Covid-19 viiruse seljatab lõpuks tihe kokkupuude sellega

Väljaandes Intelligencer ilmus intervjuu Harvardi ülikooli Nakkushaiguste uuringute keskuse epidemioloogi Michael Minaga, mida millegi pärast peavoolumeedia ei kipu levitama… Kui nn vastuvoolu teadlased ütlesid juba eelmisel kevadel, et ainult tihe kokkupuude viirusega aitab sellest jagu saada ja sellised seisukohad tembeldati LIBAUUDISEKS, siis nüüd on see sama seisukoht jõudnud ka peavoolu.

Intervjuus ütleb Mina kahte mõtlemapanevat (ilmselget) asja: esiteks on COVID-19 läbimurdejuhtumeid USA-s praegu palju rohkem, kui ametlikult tunnistada tahetakse ja teiseks õnnestub viirus lõpuks seljatada mitte sellega kokkupuudete piiramisega, vaid just nimelt loomuliku läbipõdemise teel saadud immuunvastuse tekkimisega.

 

Petitsioon laste ja noorte Covid-19 vaktsineerimise peatamiseks on kogunud üle 15 000 allkirja

MTÜ „Laste tervise ja heaolu kaitseks“ kutsub kõiki üles peatama Covid-19 massvaktsineermise laste ja noorte peal ning toob välja 10 põhjust, miks öelda „ei“ noortele mõeldud süstile.

Rahvaalgatus.ee platvormil saab sinna oma nime lisada kuni 1. septembrini, seejärel liigub algatus edasi riigikokku menetlemiseks.

Deklaratsioonis märgitakse:

Lapsed ja noored ei saa COVID-19 vaktsiinist kasu, sest nende risk haiguse suhtes on peaaegu olematu. Massiline vaktsineerimine ja vaktsiini katsetamine tervete laste peal on seetõttu ebaeetiline.

Lapsi meelitatakse COVID-19 vaktsiini võtma manipuleerivate taktikatega, nagu maiustused ja sotsiaalse heakskiitmise sõnumid.

Nüüdseks on teatatud noorte vaktsineerimisele järgnenud tõsistest kõrvaltoimetest ja surmajuhtumitest, kuid samal ajal on suur ravimitööstus täielikult vastutusest vabastatud.

Olukord on sünge. Biomeditsiini eetikat eiratakse. Teadus on surnud. Vanematele antakse valeinfot ja neid manipuleeritakse, rikkudes Nürnbergi koodeksit. Lapsed ohverdatakse suure ravimitööstuse altaril.

On aeg teadliku nõusoleku jaoks.

 

Balti kett 2021 järgne kohtumine Riias: arutati balti liidu ja rahvameedia võrgustiku loomist

23. augustil, Balti kett 2021 järel kogunes Riia kesklinnas ligi 30 inimest, kes aitasid koordineerida käesoleva aasta Balti ketti. Kaks tundi väldanud koosolekul jagati kogemusi ja muidugi sündmuse muljeid.

Õhtu jooksul otsustati, et kolme Balti riigi aktivistide vahelisi suhteid tasub hoida ja arendada, et ka edaspidi midagi koos ette võtta. Juhiti tähelepanu vajadusele luua Balti rahvameedia võrgustik, et omavahel uudiseid vahetada ning koostööd teha.

 

COVID on Norras läbi, kuulutab riigi tervisejuht

Norra rahvatervise instituudi nakkustetõrje osakonna peaarst Preben Aavitsland säutsus möödunud pühapäeval Twitteris graafikust, mis näitab Norras haiglasse sattunud patsientide kõige väiksemat hulka pärast eelmise aasta lõppu ja nentis, et pandeemia on lõppenud.

Aavitslandi sõnul ei ületa isegi delta tüve domineerivaks muutumine hospitaliseerimiste ja surmajuhtumite arvu eelmisel suvel ning sedastas, et kuigi viirus “ei kao kuhugi“, muutub see “väikeseks ohuks“.

Aavitslandi hinnangud näitasid, et selle aasta mai-juuli perioodil oli IFR (nakkusjuhtumite suremus) või nakatumise tagajärjel surnud inimeste osakaal umbes 0,05 protsenti.

Juuni alguses teatas Norra, et suurem oht on surra AstraZeneca vaktsiini kui COVID-19 tõttu. Norra peauurija ja arst Pal Andre Holme oli üks esimesi arste maailmas, kes teatas, et tõepoolest AstraZeneca COVID-19 vaktsiin põhjustab ootamatute immuunreaktsioonide tõttu harvaesinevaid verehüübeid.

Tekib küsimus, millal plaanib Eesti koroonaterrorismi ära lõpetada?

 

Allikad: lingid teksti ja artiklite sees

Videomontaaž: Sten Roosvald

Foto: Canva

 

Toimetasid Sander Soomaa ja Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt