Balti kett 2021 järgne kohtumine Riias: arutati balti liidu ja rahvameedia võrgustiku loomist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. august 2021 kell 20:48Fotod: Telegram, Rūdolfs Brēmanis

23. augustil, Balti kett 2021 järgselt kogunes Riia kesklinnas ca 30 inimest, kes aitasid koordineerida käesoleva aasta Balti ketti. Et kohtumisele sõideti alles pärast Balti ketti, istuti ühisesse ringi alles hilisõhtul ning kaks tundi väldanud koosolekul jagati kogemusi ja muidugi sündmuse muljeid.

 

Õhtu jooksul otsustati, et kolme balti riigi aktivistide vahelisi suhteid tasub hoida ja arendada, et ka edaspidi midagi koos ette võtta.

Samuti sai juhitud tähelepanu riikidevahelise info halvale liikumisele ning vajadusele luua balti rahvameedia võrgustik, et omavahel uudiseid vahetada ning koostööd teha.

Nimelt on Lätis ja Leedus on rahva- ja alternatiivmeedia väljaanded rohkem tegutsema hakanud alles seoses koroonakriisiga ning nagu Eestiski on sealsed inimesed ajakirjandust tegema hakanud olukorra sunnil – sest keegi peab ju seda tegema.

Balti kett 2021 koordinaatorite kohtumine Riias, 23. augustil 2021

Samuti oldi ühiselt nõus, et koostööd tuleks teha ka teiste riikidega ning miks mitte järgmise aasta Eesti-Läti-Leedu ketti kasvatada suuremaks rahvusvaheliseks sündmuseks.

Suurema osa kohtumisel viibijatest moodustasid lätlased ja leedukad, esindatud olid ka Balti kett 2021 ellukutsujad Rūdolfs Brēmanis Lätist ja Robertas Vaišnoras Leedust ning Hando Tõnumaa ja Mariann Joonas Eestist.

Telegram loodab, et saame teid tänu esmaspäeval toimunud kohtumisele ja uutele kontaktidele edaspidi senisest operatiivsemalt hoida kursis lõunanaabrite juures toimuvaga.

Hando Tõnumaa, Mariann Joonas, Rūdolfs Brēmanis ja Robertas Vaišnoras. 

Kolme Balti riigi vabakutselised ajakirjanikud, reporterid ja blogijad, kes hakkasid ajakirjandust tegema olukorra sunnil. Taustal sümboolselt seinamaal kolme metsiku hobusega

 

Fotod: Telegram, Rūdolfs Brēmanis

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt