Peaministrile ei anna prokuratuuri otsus KE rahastamise osas rahu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. oktoober 2013 kell 15:02Peaminister ja Reformierakonna esimees Andrus Ansip avaldas neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil rahulolematust, et möödunud kuul Keskerakonnast välja astunud Tarmo Lausingu jutt talle mittekuulunud raha erakonnale annetamisest riigiprokuratuuri kinnitusel kriminaaluurimist kaasa ei too, kuna võimalik süütegu on aegunud, vahendab BNS.

 

“Mind hämmastab see kiirus, millega prokuratuur on jõudnud teatada, et Keskerakonna väidetav rahastamise skandaal ja need asjaolud on kõik aegunud juba,” sõnas Ansip. “Mina lugesin hommikul selle Eesti Ekspressi artikli läbi ja mina sellest Eesti Ekspressi artiklist sain aru nii, et need toimingud, millele see Lausing viitab, on aset leidnud pärast 2005. aastat. Minu jaoks pärast 2005. aastat võib tähendada ka seda, et see sündis eile,” lisas Ansip.

“Ma oleks eeldanud, et prokuratuur Lausinguga vähemalt võtab ühendust ja küsib, et millal pärast 2005. aastat. Aga selle asemel pressiesindaja annab Eesti rahvale teada, et pole seal uurida midagi, kõik juba ammu aegunud,” ütles Reformierakonna esimees.

“Tänases Ekspressis on ka teine huvitav lugu, mis räägib järjekordselt sotside rahastamisest,” sõnas Ansip. “Minu meelest on ka see sümptomaatiline, et Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga seonduvat valdavalt ignoreeritakse ja siinkohal on mul hea meel, et Eestis on tõepoolest olemas kaks meediagruppi, üks meediagrupp ei ignoreeri seda teemat. Ei ingoreeri sotside teemat Delfi, ei ignoreeri seda sotside teemat ka Eesti Ekspress,” ütles Ansip. “Ma loodan, et nii see jääbki, et Eestis meedia ei kartellistu, erinevad meediaväljaanded omavad selgroogu teatud küsimustes ja ikkagi püüdlevad ka tulevikus tõe poole,” lisas Ansip.

“Minu jaoks kogu see olukord prokuratuuri aspektist läheb järjest komplitseeritumaks, järjest piinlikumaks,” ütles Ansip. “Et kui ühel puhul algatati asi, uuriti, produtseeriti pressiteateid, sotside puhul on täielik vaikus, isegi ei öelda, on põhjust asja algatada, ei ole põhjust asja algatada, Keskerakonna puhul teatakse juba põgusa pilgu heitmisega artiklile, et see on kõik aegunud juba, et uurida pole mitte midagi, et siis kurb küll, aga asjade algatamise selektiivsus on iga päevaga üha ilmsem ja minu meelest see on olukord, millega me Eesti vabariigis leppida ei tohiks,” leidis peaminister.

Möödunud kuul Keskerakonnast välja astunud Tarmo Lausing ütles, et tema endises parteis anti talle korduvalt raha, millele ta pidi annetajad leidma ning tema hinnangul on erakonna rahapesuvõrgustikus sadu inimesi. Erakonna esimees Edgar Savisaar on Lausingu sõnul parteis toimuvast teadlik. Lausing ütles, et on alates 2010. aastast püüdnud parteist eemalduda ning teda ajendas infot avalikustama Keskerakonnas valitsev ebademokraatia, mis on tema sõnul viimasel ajal väljakannatamatuks muutunud.

Prokuratuuri kiirelt võetud seisukoht hämmastab ka Telegrami.

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: Postimees, Eesti Ekspress

Foto: voiceofrussia.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt