Kadri Simson: Keskerakonnale annetasin raha enda palgast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. oktoober 2013 kell 15:18



Keskerakonna endine peasekretär Kadri Simson eitab erakonna endise tegevsekretäri Mart Viisitamme teisipäeval Eesti Päevalehele öeldut, nagu oleksid nad koos käidelnud suures koguses tundmatu päritoluga sularaha. Simson kommenteeris Telegramile, et tema nime alt tehtud annetused kogunesid kokku tema enda palgast.

 

Uurisime Simsonilt otse, kuidas oli tal erakonna jaoks nii palju raha. Delfi andmetel annetas naine kaheksa aasta jooksul Keskerakonnale kokku 514 973 krooni. “Vastavalt Keskerakonna põhikirja punktile 16.5. on minu kohustus tasuda erakonnale 7% oma brutopalgast. Aastate jooksul on see kokku andnud suure summa. Lisaks olen viimastel aastatel Pärnu piirkonna esimehena teinud
täiendavaid annetusi oma kodupiirkonnale,” vastas ta.

Küsisime veel, kas Simson on annetanud ka teistele organisatsioonidele-ühendustele, mille peale saime vastuseks, et riigikogulane on aidanud erinevaid heategevusprojekte ning asutanud oma vanaema nimelise stipendiumifondi.

Viisitamm kinnitas Eesti Päevalehele, et praegune Keskerakonna aseesimees Simson hämab rahastamisest rääkides ja ta mäletab selgelt, kuidas nad tegelesid aastate eest teadmata päritolu rahaga. Viisitamm tõi näite, kuidas “kuskilt” laekus Simsonile 300 000 krooni sularaha ja see tuli erakonna tarbeks ära paigutada. Osa rahast kulus arvete maksmiseks, sellega toetati ka riigikogu liikmeid ja seda jaotati igale poole natuke, et kõik näeks paberil enam-vähem usutav välja.

“Mina ei ole koos Viisitammega käidelnud suures koguses tundmatut päritolu sularaha,” teatas Simson teisipäeval BNS-ile Viisitamme jutu kommentaariks. “Ma pole kunagi vaidlustanud rahakassa olemasolu büroos, kuid selles sisalduv raha on olnud selgetest allikatest ja dokumenteeritud. Sularaha koguse suhtes on selge aruandlus ka erakonna majandusaasta aruandes, millest selgub, et näiteks eelmise aasta lõpus oli sularaha kassas 6449 eurot.”

Kolme aasta eest Viisitammelt Pärnu piirkonna juhtimise üle võtnud Simson lisab, et on korrastanud temast maha jäänud segadusi piirkonna eelarves ja sellest alates kogenud Viisitamme poolset mustamist. “Erapooletu pilguga vaatlejad saavad aru, et rünnak kaks nädalat enne valimisi ütleb rohkem tema kui minu kohta,” ütles Simson.

Keskerakonna rahastamisskandaal sai alguse eelmisel nädalal Tarmo Lausingu tehtud avaldusest. Riigiprokuratuur kriminaaluurimist ei alustanud, kuna võimalik süütegu on aegunud.

 

Lisaallikad: BNS, Eesti Päevaleht

Foto: linnapea.tallinn.ee

 

Küsitles Marlen Laanep

Toimetas Mariann Joonas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt