Dr Joseph Mercola: kuidas hoida läbi elu head vormi, 2. osa “Verevoolu piiramine”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. jaanuar 2023 kell 19:11Foto: dr Mercola + Canva

Jätkame dr Joseph Mercola artiklisarjaga “Kuidas hoida läbi elu head vormi”, mille esimest osa saab lugeda siit. Selles osas keskendub ta verevoolu piiramisele. BFR (blood flow restriction) ehk verevoolu piiramine võimaldab saavutada märkimisväärseid füüsilisi eeliseid, mis on otseselt seotud venoosse verevoolu aeglustumisega seotud lihasrühmas ja suhteliselt hüpoksilise keskkonna või madala hapnikurõhu loomisega treenivas lihases.

 

Venoosse verevoolu piiramine saavutatakse optimaalselt, mähkides treenitav jäse täispuhutava manseti või rihmaga. See peab olema piisavalt pingul, et aeglustada veenivere tagasipöördumist südamesse, võimaldades venoossel verel “koguneda” treenitava jäseme piirkonnas, samas aga piisavalt lõdvalt, nii et arteriaalne veri läbi voolaks.

Väga kerge harjutusega ja umbes 15–20 minutiga saate sel moel ammendava treeningu, mis saadab ajule signaali, mis ütleb: “Hei, ma olen siin midagi väga rasket teinud – parem aidake mul taastuda ja sellega kohaneda.”

Seejärel saadab teie aju välja hormonaalsed vastused, millega kaasneb lihaste ja veresoonte kasv. Enamik arvab, et sellistest kergetest raskustest ei piisa lihasjõu parendamiseks, kuid uuringud näitavad, et juba 12 nädala pärast suureneb lihasjõud 36–40%, sõltuvalt valitud koormusest ja tervisest.

 

BFR jäljendab raskete raskustega treenimist ilma riski

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt