Dr Joseph Mercola: kuidas hoida läbi elu head vormi, 3. osa “KAATSU trenn ja toitumine”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. jaanuar 2023 kell 17:55Foto: ekraanikuva

Avaldame kolmanda ja viimase osad dr Joseph Mercola artiklite sarjast “Kuidas hoida läbi elu head vormi”, mille esimest osa saab lugeda siit ja teist osa siit. Tänane teema keskendub ideaalse vastupanu taseme leidmisele oma keha jaoks ja toitumisele, mis aitab trennist tulenevaid füüsilisi eeliseid saavutada ja hoida.

 

Kuidas määrata oma ideaalset vastupanu taset

Selle asemel, et kasutada tavalise jõutreeningu ajal suuri raskusi, mis võivad suurendada vigastuste ohtu, nõuab BFR (blood flow restriction) ehk verevoolu piiramine tavalistes jõutreeningutes kasutatavast takistusest vaid 20–33%, mis muudab selle kõigi jaoks palju turvalisemaks. Seda kerget raskust kombineeritakse seejärel suure hulga kordustega, samal ajal kui välispidine kompressioon piirab kergelt verevoolu jalgade või käte aktiivsetesse skeletilihastesse.

 

Mis puutub kaalu, siis teie eesmärk on leida “magus” koht. Kui olete eakas või ei ole regulaarselt treeninud, võib see tähendada, et te ei peagi alguses raskusi kasutama.

Ideaalis oleks teil juurdepääs mitmesugustele järk-järgult suurenevatele vastupanuharjutustele, sealhulgas keharaskusega harjutustele. Tavaliselt ei pea sel juhul siiski üle 25 naela (11 kg) raskusi kasutama.

Kui teil on juurdepääs raskustele, saate leida kõige raskema raskuse, mida saate teha vaid ühe plaanitud treeningu korduse jaoks. See on teie maksimaalne kordus (1 RM).

Seejärel jagate selle kaalu viiega (20%), neljaga (25%) või kolmega (33%). Näiteks kui teie maksimaalne kaal biitsepsi harjutuste puhul on 25 naela (11 kg), peaksite alustamiseks valima 5-naelase (2,2 kg) hantli.

Kui te ei tea oma ühe korduse maksimumi, siis on alati parem alustada

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt